1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.
Msza Święta w dni powszednie w czerwcu w Dziećmorowicach będzie sprawowana o godz. 17:00 i 18:00, już od soboty nie będzie Mszy świętej o godzinie 9:00 i godzinek o 8:30.
Z przyczyn obiektywnych niedzielna Msza Święta w Domu Seniora będzie sprawowana w soboty o godzinie 16:00.

2. Przez cały miesiąc czerwiec wpatrujemy się w Najświętsze Serce Jezusowe pełne miłości i miłosierdzia dla nas. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

3. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję Strażakom z OSP Dziećmorowice, młodzieży z MOW na Kozicach, ministrantom i Panu Tadeuszowi Gierczakowi. Dziękuję za okazaną pomoc Ks. Kan. Janowi Patykowskiemu w Boże Ciało i niedzielę oraz Ks. Wiesławowi Rusinowi naszemu dziekanowi, który wspierał mnie w niedzielę. Dziękuję za troskę o nasze kościoły w Dziećmorowicach i Modliszowie. Dziękuję Panu Danielowi Pawłowskiemu za okazaną pomoc. Za każdy wyraz życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Trwają zapisy na Kurs Nauk Przedślubnych w parafii Świętych Aniołów Stróżów. Spotkanie w sobotę 15.06.2024 r. o godzinie 19:00.

5. Niedziela 16 czerwca godzina 15:30 w kościele Świętych Aniołów Stróżów wykład z okazji 120 rocznicy poświęcenia tej świątyni. Zaprasza prelegent Pan Adrian Ziątek – historyk sztuki.

6. W niedzielę 23 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 12:00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klasy drugiej.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

– W środę , 12 czerwca – Bł. Władysław Błądziński, kapłan i męczennik. Urodził się 06.07 .1908 r. w Myślatyczach (pow. Mościska, województwo Lwowskie) na terenie dzisiejszej Ukrainy. Po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, 26.06.1938 roku, został wyświęcony na kapłana. Życie swoje poświęcił wychowaniu i kształceniu ubogiej młodzieży w duchu „powściągliwości i pracy” w Gimnazjum i Szkole Zawodowej w Pawlikowicach k. Wieliczki. Gdy podczas jednej rewizji gestapowiec drwił z religii i Polski, że ta już nigdy nie powstanie, a Niemcy zapanują nad światem, błogosławiony ks. Władysław z odwagą odpowiedział: Nad światem i nad Niemcami jest Bóg, który nie da zginąć Polakom. Wojna jeszcze trwa i o ostatecznym zwycięstwie zdecydują nie Niemcy, tylko Bóg. Podczas rewizji, 24 kwietnia 1944 roku został aresztowany i osadzony w więzieniu na Montelupich w Krakowie. W sierpniu 1944 roku został wywieziony do jednego z najcięższych obozów koncentracyjnych w Gross-Rosen, do pracy w kamieniołomach, gdzie oprawcy nie przejawiali żadnej litości, zwłaszcza wobec duchownych. Według świadków, był zawsze spokojny, pełen ufności Bogu i Matce Najświętszej. Zginął prawdopodobnie 8 września 1944 roku. Jan Paweł II wyniósł go na ołtarze podczas beatyfikacji 108 męczenników II wojny światowej 13 czerwca 1999 roku.

– W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

– W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

8. Zapowiedzi:
Michał Piotr Kłassen i Paulina Ewa Kliczkowska zap. 2.

9. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy

we wtorek 04.06. śp. Stanisława Jarosińskiego.

lipiec 2024