Modliszów

(Hogiersdorf 1939) – wieś sołecka w gm. Świdnica, leżąca 10 km na SW od Świdnicy, przy drodze ze Świdnicy do Wałbrzycha. Powierzchnia 1263 ha, 193 mieszkańców. Wieś położona na wysokości 410-460 m n.p.m. na Pogórzu  Wałbrzyskim. Wieś pochodzi prawdopodobnie z pocz.  XIV w.(wzmianka o sołtysie z Modliszowa z 1324r.), należała wtedy do cystersów z Krzeszowa; kościół pw. św. Bartłomieja wzmiankowany w 1318r., wewnątrz cenne  malarstwo ścienne z XVI w., w zach. szczycie kościoła wmurowany krzyż pokutny, a na skrzyżowaniu dróg granitowy krzyż pokutny w formie kapliczki o wys. ok.1 m (unikalny na Śląsku); w pobliżu wsi znajduje się największy na Śląsku głaz narzutowy o wymiarach 7x8x10 m; Szlak Zamków Piastowskich (zielony).

Msza święta jest sprawowana w niedziele i święta o godzinie 9:00.

Remont kościoła

III NIEDZIELA ZWYKŁA
22.01.2023 r.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedzielę Słowa Bożego.
W 2019 roku papież Franciszek ustanowił trzecią niedzielę zwykłą jako Niedzielę Słowa Bożego.

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu. Prośmy Ducha Świętego o światło, abyśmy potrafili patrzeć na siebie wzajemnie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

NIEDZIELA – NOWY ROK – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
01.01.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata.

2. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI (list z 1967 r.) jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwa wojny doświadcza teraz naród Ukraiński- módlmy się o pokój w Ukrainie i gdziekolwiek toczą się wojny, módlmy się o pokój w każdym z nas.

3. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy choćby kilka wezwań z Litanii do Imienia Jezus.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. W pierwszą sobotę o 8:30 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 9:00 Msza święta i zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00.

5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara:
C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Msza Święta będzie sprawowana w Dziećmorowicach 7:30;10:30 i 18:00 w Modliszowie o 9:00.

6. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Mamy w zakrystii kalendarze misyjne, ofiary składane za kalendarze są darem naszych serc na cele misyjne. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany Orszak Trzech Króli. W Wałbrzychu Orszak Trzech Króli rozpocznie Msza Święta o godz. 11:00 w kościele Świętych Aniołów Stróżów.

7.
W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek, 2 stycznia – św. Bazyli Wielki (329-379) i św. Grzegorz z Najzanzu (330-390), biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła.

9. Dziękuję za troskę o naszą świątynię parafialną, tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni parafialnej na święta orazPani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać.

10. W czwartek 29.12. na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Michalinę Osiecką.

11. Kolęda w Modliszowie w czwartek 05.01.2023 od godziny 16:00.

12. Intencje
01.01.2023 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

06.01.2023 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego
O nawrócenie Piotra.

08.01.2023 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

BOŻE NARODZENIE
25.12.2022 r.

1. Pełni wiary i radości świętujemy szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. W dzisiejszą uroczystość Msza Święta w naszej parafii będzie sprawowana o 9:00 w Modliszowie, w Dziećmorowicach 9:00;10:30 i 12:00 w Domu Seniora o 9:30. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika – Msza Święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego

2. Dziękuję Martom z Dziećmorowic za przygotowanie naszej świątyni parafialnej na święta. Dziękuję, wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję ofiarodawcom choinek i kwiatów dla naszej parafii. Pani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie składam serdeczne podziękowania. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać. Mamy w zakrystii kalendarze misyjne, ofiary składane za kalendarze są darem naszych serc na cele misyjne.

3. Wtorek 27.12. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty odpust parafialny o 17:00, naszej uroczystości odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Bałabuch. W tym dniu poświęcenie wina.

4. Środa 28.12. Świętych Młodzianków Męczenników podczas Mszy Świętej o 17:00 błogosławieństwo dzieci. Wyjątkowo w środę 28.12. o 17:30 nowenna za zmarłych i o 18:00 Msza święta za zmarłych.

5. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

6. Jak w ubiegłym roku włączmy się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach takie instytucje jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem tej akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka. Przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając ją pod choinką, która bierze udział w akcji.

7.
W liście parafialnym jest podany program wizyty duszpasterskiej – kolędy, którą rozpoczniemy w czwartek 29 grudnia w Starym Julianowie od godz. 15:00
30.12. piątek od godz. 15:00 Nowy Julianów.

8. W tym tygodniu patronują man:
Czwartek, 29 grudnia – św. Tomasz Becket (1118-1170), biskup i męczennik,
Sobota, 31 grudnia – św. Sylwester I (285-335), 33. z kolei papież w dziejach Kościoła.
O godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynno – przebłagalna za rok 2022.

9.
28.12.2022 r. Godzina 19:00 Krzeszów bazylika – koncert formacji muzycznej TGD.

10. W piątek 23.12. na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Waldemara Szymczak.

11. Intencje
Boże Narodzenie 25.12.2022 r.
†śp. Marcin Tumiński ofiaruje siostra z rodziną.
II Dzień Świąt Św. Szczepana 26.12.2022
†śp. Stefania WróbelIV NIEDZIELA ADWENTU
18.12.2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę miesiąca, naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę wspieramy wszystkie prace prowadzone przez naszą parafię. Za każdy gest życzliwości i dobroci składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękuję Nadleśnictwu Wałbrzych i Pani Podleśniczy Katarzynie Zięba-Harbut i tym bezimiennym ofiarodawcom choinek dla naszej parafii. Dziękuję Panom, którzy włączyli się w przygotowanie szopki, oraz ustawienie choinek w naszym kościele parafialnym. Dziękuję Ks. Janowi, Panu Eugeniuszowi Skoneckiemu oraz Panom Henrykowi Wachowi i Pawłowi Figlakowi za odśnieżenie. Pani Elżbiecie i tym, którzy wspierają Panią Elę w trosce o kościół w Modliszowie składam z sera Bóg zapłać.

3. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, świece wigilijne oraz kartki świąteczne.

4. Roraty w naszej parafii są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.

5. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, która w naszej parafii będzie sprawowana w Starym Julianowie o 20:00 (szczególnie zapraszamy dzieci)
w Modliszowie o 22:00 i o 24:00 w Dziećmorowicach.

6. Msza Święta w naszej parafii będzie sprawowana w Boże Narodzenie – Niedziela (25.12. ) o 9:00 w Modliszowie, w Dziećmorowicach 9:00; 10:30 i 12:00 w Domu Seniora o 9:30.
Poniedziałek (26.12.). II Dzień Świąt – Św. Szczepana porządek niedzielny.
Wtorek 27.12. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty odpust parafialny o 17:00, naszej uroczystości odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Bałabuch. W tym dniu poświęcenie wina.

7.
W liście parafialnym jest podany program wizyty duszpasterskiej – kolędy, którą rozpoczniemy w czwartek 29 grudnia w Starym Julianowie.

8. W tym tygodniu patronuje nam:
Środa, 21 grudnia – św. Piotr Kanizjusz, doktor Kościoła.


9. Intencje
IV Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.
W intencji misji.
Pasterka 24.12.2022 r. Godz.22:00
W intencji mieszkańców Modliszowa

Boże Narodzenie 25.12.2022 r.
†śp. Marcin Tumiński ofiaruje siostra z rodziną.

II Dzień Świąt Św. Szczepana 26.12.2022 r.
†śp. Stefania Wróbel

Nowy Rok 01.01.2023 r.

III NIEDZIELA ADWENTU – NIEDZIELA GAUDETE
11.12.2022 r.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

3. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, świece wigilijne oraz kartki świąteczne.

5. Roraty w naszej parafii są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

6. Dziękuję Martom z Osiedla Górniczego za troskę o naszą świątynię parafialną orazPani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc. Panu Tadeuszowi Gierczakowi oraz Panom Januszowii Łukaszowi Malinowskim. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.

Intencje
III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r.

IV Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.

Pasterka 24.12.2022 r. Godz.22:00
W intencji mieszkańców Modliszowa


Boże Narodzenie 25.12.2022 r.


II Dzień Świąt Św. Szczepana


Nowy Rok 01.01.2023 r.II NIEDZIELA ADWENTU
04.12.2022 r.

1. Dziś w drugą niedzielę Adwentu kończymy rekolekcje adwentowe, naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę wyrażamy naszą wdzięczność Ks. Janowi Dobosiewiczowi od Księży Misjonarzy za jego posługę pośród nas. Ofiary składane na tacę są darem naszych serc na wszystkie dzieła prowadzone przez Księży Misjonarzy, którzy posługują też na Madagaskarze wśród trędowatych.

2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, w tym dniu obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami składanymi do puszek przy kościele możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, świece wigilijne oraz kartki świąteczne.

5. Roraty w naszej parafii są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

6. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku.

7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msza Święta będzie sprawowana w Modliszowie o godz.16:00 i o godz. 17:00 i 18:00 w Dziećmorowicach.

9.
Dziękuję za troskę o naszą świątynię parafialną orazPani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– Wtorek, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku.

– Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku.

– Piątek, 9 grudnia – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

11. We wtorek 29.11. na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wiesławę Romaszewską

Intencje
II Niedziela Adwentu 03.12.2022 r.
W pewnej intencji
08.12.2022 r. Niepokalane Poczęcie NMP.
Godz. 16:00

I NIEDZIELA ADWENTU
27.11.2022 r.

1. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to jest hasło rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych. Można zaopatrzyć się w świece wigilijne oraz kartki świąteczne. Msza Święta roratna będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.
Rekolekcje adwentowe poprowadzi w naszej parafii Ks. Jan Dobosiewicz CM
od 1 do 4 grudnia. Księdza rekolekcjonistę otoczmy naszymi modlitwami.

2. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. W tym dniu w naszej parafii przypada Adoracja wieczysta, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a zakończymy o godz. 17:00.

3. W sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. Niech w naszych sercach jeszcze mocniej zabrzmi nakaz Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

4. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary – patronki górników, w tym dniu obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Jednocześnie w tę niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie, przed kościołem do puszek złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


5. Dziękuję za przyniesione dary dla Ukrainy. Również w tym tygodniu we wtorek po Mszy świętej można przynieść dary do salki parafialnej.


6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa – w tym dniu od godziny 10:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W sobotę po godzinie 15:00 odwiedzimy chorych w Modliszowie.
Pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Pierwsza sobota miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.

7. Martom z Dziećmorowic dziękuję za troskę o naszą świątynię parafialną oraz Pani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie. Dziękuję za przygotowane wieńce adwentowe. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc Panom Tadeuszowi Gierczakowi, Tadeuszowi Oczkowiczowi, Grzegorzowi Jakimowiczowi, Państwu Marii i Andrzejowi oraz Państwu Agnieszce i Andrzejowi . Wszystkim dobrodziejom składam z serca płynące Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe i wszystkie dzieła prowadzone w naszej parafii.

Intencje
I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka.
Czwartek 01.12.2022 r. Godz. 16:00

Sobota 02.12.2022 r. Godz. 16:00

II Niedziela Adwentu 03.12.2022 r.XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA –
– UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

3. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

4. W przyszłą niedzielę 27.11. przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Poświęcenie opłatków wigilijnych po każdej Mszy świętej. Będzie można zaopatrzyć się w świece wigilijne oraz kartki świąteczne. Msza Święta roratnia będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.
Rekolekcje adwentowe od 1 do 4 grudnia. W Modliszowie w czwartek (01.12.), w sobotę (03.12.)
o godzinie 16:00 i w niedzielę o godzinie 9:00.

5. Dzisiejsza niedziela jest to trzecia niedziela miesiąca – naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę wspieramy prace remontowe i wszystkie dzieła prowadzone w naszej parafii.

6. Martom z Osiedla Górniczego dziękuję za troskę o naszą świątynię parafialną oraz Pani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc Panom Janowi Stasiaczkowi,Grzegorzowi Jakimowiczowi, Tadeuszowi Gierczakowi, Tadeuszowi Oczkowiczowi, Państwu Jolancie i Marianowi Stasiaczkom oraz Państwu Marii i Andrzejowi Pol. Wszystkim dobrodziejom
i ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu wspominamy:
– wtorek, 22 listopada – Świętą Cecylię,
– czwartek, 24 listopada – Świętych Andrzej Dung-Lac i Towarzyszy
– w piątek, 25 listopada Świętą Katarzynę Aleksandryjską.

Intencje
Niedziela 20.11.2022 r.
†śp. Za zmarłych polecanych w wypominkach.

I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

†śp. Dominika Chorągwicka.

Czwartek 01.12.2022 r. Godz. 16:00

Sobota 02.12.2022 r. Godz. 16:00

II Niedziela Adwentu 03.12.2022 r.XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Światowy Dzień Ubogich

13.11.2022 r.


1.
W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich.
To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby oczekujące na naszą pomoc również na Ukrainie ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej i na Ukrainie.

3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. Przynieś dar swój przed ołtarz – rekolekcje diecezjalne odbędą się w Świebodzicach w Hali Sportowej OSiR, ul. Mieszka Starego 6 : w sobotę 19.11. zaproszona jest młodzież, natomiast w niedzielę –
20.11 zapraszani są dorośli; zapisy przez Internet https://mocewangelii.pl/zapisy/; 
głoszącym będzie  ks. prof. Mariusz Rosik – biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu szczegóły programu na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej.

5. W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek 15.11. św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora Kościoła
w środę 16.11. rocznica poświęcenia bazylik Św. Apostołów Piotra i Pawła
w czwartek 17.11. Św. Elżbiety Węgierskiej
w piątek 18.11. Bł. Karoliny Kózkówny.

6. Dziękuję za troskę o naszą świątynię parafialną Pani Józi, Państwu Zofii i Ireneuszowi Juskowiak, oraz Pani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc. Wszystkim dobrodziejom składam z serca płynące Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:
w środę 09.11. śp. Jacka Piwońskiego i śp. Jana Janczy
w czwartek 10.11. śp. Mieczysława Swędrowskiego i śp. Lucjana Pietrykę.

Intencje
Niedziela 13.11.2022 r.
1. †śp. Za zmarłych polecanych w wypominkach.
2. †śp. Kazimierz Kruczek oraz Marcjanna i Jan Kruczek.
Niedziela 20.11.2022 r.
†śp. Za zmarłych polecanych w wypominkach.
I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

†śp. Dominika Chorągwicka.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022 r.
1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć

2. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w naszej parafii będzie sprawowana o godz. 9:00 w Modliszowie w Dziećmorowicach o godz. 10:30 w intencji naszej Ojczyzny, o 12:00, 17:00 i 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. W związku z tym, że dzień 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości, przypada w tym roku w piątek – dzień pokuty (por. kan. 1250 i 1251 KPK), na mocy kan. 87 §1, dla dobra duchowego wiernych, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa i pokutnego charakteru tego piątku. Wiernych korzystających z dyspensy, Diecezjan i osoby przebywające w diecezji świdnickiej, proszę o modlitwę w intencji pokoju i świętych powołań do służby Bożej.

† Marek MENDYK Biskup Świdnicki.

5. Od 2009 roku w drugą niedzielę listopada obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

6. Przynieś dar swój przed ołtarz – rekolekcje diecezjalne odbędą się w Świebodzicach w Hali Sportowej OSiR, ul. Mieszka Starego 6 : w sobotę 19.11. zaproszona jest młodzież, natomiast w niedzielę – 20.11 zapraszani są dorośli; zapisy przez Internet https://mocewangelii.pl/zapisy/; głoszącym będzie ks. prof. Mariusz Rosik – biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu szczegóły programu na stronie int. Diecezji Świdnickiej.


7. W tym tygodniu wspominamy:
w środę 9.11. rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
w czwartek 10.11. św. Leona Wielkiego, papieża
w piątek 11.11. św. Marcina z Tours, biskupa
w sobotę 12.11. św. Jozafata Kuncewicza biskupa i męczennika
.

8. Dziękuję Policjantom, którzy 1 listopada dbali o porządek i bezpieczeństwo przy naszych cmentarzach. Dziękuję za troskę o naszą świątynię parafialną.Pani Eli i tym, którzy troszczą się o kościół w Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc Panom Tadeuszowi Gierczakowi, Tadeuszowi Oczkowiczowi, Państwu Agnieszce i Andrzejowi oraz Państwu Marii i Andrzejowi Pol. Wszystkim dobrodziejom składam z serca płynące Bóg zapłać.

9. W piątek 4.11. na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy

śp. Agnieszkę Muzyczkę-Chętkowską i śp. Józefę Wach.


XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022 r.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Witam w naszej parafii O. Andrzeja Fecko SVD – brata ks. Jana, który za pracę na misjach otrzymał medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis”.

3. Jutro (poniedziałek 31.10.) od godziny 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Jutro też ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe.

4. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Ta uroczystość pomaga nam znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak można stać się dobrym chrześcijaninem?” odpowiedź wydaje się prosta: trzeba, aby każdy – na swój sposób – czynił to, co mówi Jezus, głosząc błogosławieństwa będące swoistą „konstytucją królestwa Bożego”. Msza Święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego, procesja na cmentarzu w Modliszowie po Mszy św. o godz. 9:00 w Dziećmorowicach po Mszy św. o godz. 12:00. W środę 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Święta będzie sprawowana wDziećmorowicach o godz. 9:00; 17:00 i 18:00 w Modliszowie o 17:00.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych.

6. Dziękuję Martom z Dziećmorowic za troskę za naszą świątynię parafialną, dziękuję za ofiarowane kwiaty, Pani Eli i tym, którzy wspierają w Modliszowie, wyrazy wdzięczności składam Paniom, które troszczą się o porządek przy grocie Matki Bożej i przy pomniku św. Jana Pawła II. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc Panu Tadeuszowi Gierczakowi, Panu Tadeuszowi Oczkowiczowi, Panu Andrzejowi, Zdzisławowi Dębickiemu i Eugeniuszowi Skoneckiemu oraz Państwu Marii i Andrzejowi Pol. Wszystkim dobrodziejom składam z serca płynące Bóg zapłać.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tace na misje.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek – modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, I piątek, św. Karola Boromeusza – wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i I sobota wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.


Intencje 30.10.2022 r.
1. †śp. Dominika Chorągwicka o radość wieczną.
2. †śp. Zofia w rocznicę śmierci oraz Roman, Adam, Eugeniusz i za zmarłych z rodziny Dulin ofiaruje rodzina.
01.11.2022 r.
†śp. Stanisław Fortuna w 3. rocznicę śmierci.XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA MISYJNA
23.10.2022 R.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Zachęcamy też do modlitwy różańcowej w domu.

4. Dziękuję Martom z Osiedla Górniczego za troskę za naszą świątynię parafialną w Dziećmorowicach oraz Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc Panu Tadeuszowi Gierczakowi, Panu Mirosławowi Cozac, Panom Janowi i Marianowi Stasiaczkom oraz Państwu Marii i Andrzejowi Pol, wszystkim dobrodziejom składam z serca płynące Bóg zapłać.

5. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tace na prace remontowe w naszej parafii oraz na Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” (zebraliśmy 851,00 zł.).

6. Jutro w poniedziałek (24.10.) o godzinie 17:00 w bibliotece Pod Atlantami odbędzie się prelekcja: „Tajemnice wałbrzyskich kościołów” Wykład poprowadzi Pan Adrian Ziątek.

7.
W przedsionku i na ławkach są rozłożone kartki wypominkowe, proszę o czytelne wypełnienie kartek.

8. Caritas prosi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy i na Ukrainę.

9.
W tym tygodniu wspominamy:
24.10. – poniedziałek Św. Antoniego Marię Claret.
28.10. – piątek Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza

10.
1 listopada Msza Święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego, procesja na cmentarz w Modliszowie po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Dziećmorowicach po Mszy Świętej o godz. 12:00. zadbajmy o porządek przy grobach naszych bliskich.

Intencje
23.10.2022 r.

Sobota 29.10.2022 r.

Godz. 16:00
W 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Stanisławy i Alojzego Ilczyna.

30.10.2022 r.
1. †śp. Dominika Chorągwicka o radość wieczną.
2. †śp. Zofia w rocznicę śmierci oraz Roman, Adam, Eugeniusz i za zmarłych z rodziny Dulin ofiaruje rodzina.


01.11.2022 r.
†śp. Stanisław Fortuna w 3. rocznicę śmierci.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
09.10.2022 r.


1. Witam w naszej parafii Ks. Kan. Jana Fecko, który będzie nas wspomagał w posłudze duszpasterskiej.


2. W październiku Msza święta będzie sprawowana w poniedziałek, wtorek środę, czwartek i piątek o godzinie 17:00 i o 18:00. W sobotę o 9:00 i 18:00, w niedzielę bez zmian: w Dziećmorowicach 7:30, 10:30, 12:00 i 18:00 w Modliszowie 9:00 i w Domu Seniora 15:00. Są wolne intencje w październiku.

3.Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.


4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

5. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

6. W przyszłą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30.

8. Dziękuję Pani Eli oraz tym wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie w Dziećmorowicach i Modliszowie. Dziękuję za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc Panu Tadeuszowi Gierczakowi, Konstantemu i Marcinowi Ziemianin, Szczepanowi Gałysie oraz Januszowi Malinowskiemu, Sławomirowi Bernasiowi oraz Państwu Mari i Andrzejowi Pol. Wszystkim dobrodziejom składam z serca płynące Bóg zapłać.


9. Caritas prosi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy i na Ukrainę.


10. W tym tygodniu wspominamy:
11.10. – wtorek Św. Jana XXIII
12.10. – środa Św. Jana Beyzyma
13.10. – czwartek Bł. Honorata Koźmińskiego
14.10. – piątek Św. Kaliksta i Św. Małgorzaty M. Alacoque
15.10. – sobota Św. Teresy od Jezusa
16.10. – niedziela Św. Jadwigi Śląskiej – uroczystość


Intencje

09.10.2022 r.
†śp. Władysława (f.) Zapała o radość wieczną.
16.10.2022 r.

†śp. Adelajda i Leon Zabłoccy
23.10.2022 r.

Sobota 29.10.2022 r.

Godz. 16:00W 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Stanisławy i Alojzego Ilczyna.

30.10.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka o radość wieczną.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
02.10.2022 r.


1. Witam w naszej parafii Ks. Kan. Jana Fecko, który będzie nas wspomagał w posłudze duszpasterskiej.

2. W październiku Msza święta będzie sprawowana w poniedziałek, wtorek środę, czwartek i piątek o godzinie 17:00 i o 18:00. W sobotę o 9:00 i 18:00, w niedzielę bez zmian: w Dziećmorowicach 7:30, 10:30, 12:00 i 18:00 w Modliszowie 9:00 i w Domu Seniora 15:00. Są wolne intencje w październiku.

3.
Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Dzisiaj przypada w parafii Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu uroczystość odpustowa – suma odpustowa o 12:30. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

4.
Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy.
Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

5.
We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. W tym dniu parafia na Podgórzy przeżywa uroczystość odpustową. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

6.
W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

7.
Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.

8.
W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Spowiedź święta od godziny 17:00.

9.
W tym tygodniu udamy się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Ks. Jarosław – wikariusz odwiedzi chorych we wtorek od godziny 9:00 Stary Julianów, Górny Rusinów (ul. Noworudzka, Kamieniecka, Głuszycka, Kłodzka,) i Dziećmorowice. W czwartek od godziny 9:00 Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych na Osiedlu Górniczym. Odwiedziny chorych w Modliszowie w czwartek około godziny 12:00.

10. Caritas prosi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy i na Ukrainę.

11. W tym tygodniu wspominamy:
04.10. – wtorek Św. Franciszka z Asyżu
05.10. – środa Św. Siostrę Faustynę
06.10. – I czwartek Św. Brunona
07.10. – I piątek NMP Różańcową

Intencje
02.10.2022 r.
†śp. Stanisława i Lucjan Łabuz i Piotr Łabuz oraz Piotr Pszetocki o radość wieczną
09.10.2022 r.
†śp. Władysława (f.) Zapała o radość wieczną.
16.10.2022 r.

†śp. Adelajda i Leon Zabłoccy
23.10.2022 r.

Sobota 29.10.2022 r. Godz. 16:00

W 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Stanisławy i Alojzego Ilczyna.

30.10.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka o radość wieczną.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022 r.

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. Szczególnie otaczamy naszą modlitwą i pomocą uchodźców z Ukrainy. Caritas prosi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy i na Ukrainę.

2. Dzisiaj o godzinie 19:00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdrój JESTEM Z TOBĄ spektakl, opowiadający historię świętej Siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionego ks. Michała Sopoćko . Bilety 60 zł. Dalsze informacje w gablocie.

3. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, na prace remontowe w naszej parafii. Dziękuję również za ofiary złożone na Radio Rodzina. Dziękuję Martom z Dziećmorowic oraz Pani Eli i tym wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie w Dziećmorowicach i Modliszowie. Dziękuję Panu Zdzisławowi Dębickiemu i Szczepanowi Gałysie za okazaną ostatnio życzliwość i pomoc.


4. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki, będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.

5. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.


6. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.


7. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

8. W sobotę, 1 października br., odbędzie się Diecezjalna Pielgrzyma Wspólnot Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie.


9. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

10.W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. O 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Oraz rozpoczniemy modlitwę różańcową. O 9:00 Msza Święta nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego o 21:00.

11. W tym tygodniu wspominamy:
26.09. – poniedziałek Świętych Kosmę i Damiana
27.09. – wtorek Św. Wincentego a Paulo
28.09. – środa Św. Wacława
29.09. – czwartek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
30.09. – piątek Św. Hieronima
01.10. – sobota Św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

Intencje 25.09.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka
02.10.2022 r.
†śp. Stanisława i Lucjan Łabuz i Piotr Łabuz oraz Piotr Pszetocki o radość wieczną.
09.10.2022 r.
†śp. Władysława (f.) Zapała o radość wieczną.
16.10.2022 r.

†śp. Adelajda i Leon Zabłoccy
23.10.2022 r.

Sobota 29.10.2022 r. Godz. 16:00

W 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Stanisławy i Alojzego Ilczyna.

30.10.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka o radość wieczną.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022 r.

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.


4. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msza Święta w Dziećmorowicach będzie sprawowana o godzinie 17:00 i 18:00 o godz. 17:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Droga Krzyżowa. Zapraszamy.


5. Trwamy na nowennie przed Uroczystością Matki Bożej Bolesnej Patronki Miasta Wałbrzycha. W dniu 15 września uroczysta Msza święta o godzinie 18:00 w kościele św. Aniołów Stróżów.


6. W sobotę, 17 września, przypada 83. rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.


7. W niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

8. W sobotę 17, września o godzinie 16:00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I komunii świętej.


9. W sobotę, 17 września 2022 r. w Wambierzycach, odbędzie się, już w tradycyjnej formie, kolejna edycja Festiwalu Light for Life. W tym roku hasłem przewodnim są słowa Pana Jezusa „Pokój Wam”.

10. Trwa wojna na Ukrainie – Caritas prosi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy i na Ukrainę. Dary dla Ukrainy można składać do „Kosza dobroci”, który jest w prezbiterium.

11. Dziękuję za piękne przygotowanie naszych kościołów w Dziećmorowicach Martom z Osiedla Górniczego w Modliszowie Pani Eli oraz tym, którzy ją wspierają. Za okazaną pomoc i życzliwość w ostatnim czasie dziękuję Państwu Mari i Andrzejowi Pol, Panom Tadeuszowi Gierczakowi, Eugeniuszowi Skoneckiemu, Władysławowi Haza oraz Mateuszowi Gałysie.


12.W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek Imię Najświętszej Maryi Panny

– we wtorek św. Jana Chryzostoma
– w środę Podwyższenie Krzyża Świętego

– w czwartek Matki Bożej Bolesnej.
– w piątek świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
– w sobotę św. Hildegardę z Bingen, św. R. Belarmina i św. Z. Szczęsnego Felińskiego.

13. Zapowiedzi:
Paweł Patryk Pańczyszak i Marta Słobodzian zap. 3.

14. W ostatnim czasie w czwartek 8 września na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy

śp. Irenę Wleklik oraz śp. Stanisława Jagielskiego.

Intencje 11.09.2022 r.
Dziękczynna za zbiory.
18.09.2022 r.
†śp. Stanisław Grzechynia.
24.09.2022 r. Sobota
15:00 ślub
25.09.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022 r.

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbijmy Boga i zaczerpnijmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17:00 do Mszy Świętej o godz. 18:00. Dzisiaj w Watykanie Papież Franciszek ogłosi błogosławionym Jana Pawła I, czyli Albino Luciani, Liturgia beatyfikacyjna na Placu św. Piotra rozpocznie się o godzinie 10:30


2. Dzisiaj (04.09) po Mszy św. o godzinie 12:00 spotkanie dla rodziców dzieci klasy III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii świętej.

3. W środę7 IX 2022 r. zapraszamy wszystkich ministrantów na Mszę świętą o godzinie 18:00 i spotkanie. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu. Zapraszamy także tych, którzy z różnych powodów zrezygnowali ze służby.


4. W czwartek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej o godz. 16:00 w Modliszowie i o 18:00 w Dziećmorowicach.


5. 8 września rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Bolesnej Patronki Miasta Wałbrzycha. Nasza parafia jest zaproszona na Mszę świętą i adorację do sanktuarium w piątek9 września na godzinę 20:00. W dniu 15 września uroczysta Msza święta o godzinie 18:00 w kościele św. Aniołów Stróżów.


6. W przyszłą niedzielę 11.09. na Mszy Świętej zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieciom klasy I.


7. Rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Deklaracje do pobrania w zakrystii. Pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców odbędzie się w czwartek 22 września
i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.

8. Caritas prosi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy i na Ukrainę.

9. Dziękuję Pani Eli oraz tym wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie w Dziećmorowicach i Modliszowie. Za każdy wyraz dobroci i życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

10. W tym tygodniu wspominamy – w środę – św. Melchiora Grodzieckiego.
– w czwartek – Narodzenie NMP.
– w piątek– św. Piotra Klawera.


11. Zapowiedzi:
1. Bartłomiej Marek Żywarski i Justyna Natalia Jędrzejczyk zap. 2.
2. Paweł Patryk Pańczyszak i Marta Słobodzianzap.1.


12. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w środę śp. Waldemara Powałkiewicza.

Intencje
04.09.2022 r.
†śp. W intencji ofiar II wojny światowej.

Czwartek 08.09.2023 r. Narodzenie NMP godz. 16:00
O Boże błogosławieństwo w rodzinie Państwa Toboła.


11.09.2022 r.
Dziękczynna za zbiory.


18.09.2022 r.
†śp. Stanisław Grzechynia.

24.09.2022 r. Sobota
15:00 ślub


25.09.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka


XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14.08.2022 r.

1. Dzisiaj w 20. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
2. Dzisiaj przypada 81. rocznica męczeńskiej śmierci Ojca Maksymiliana Marii Kolbe.

3. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w naszej parafii będzie sprawowana według porządku niedzielnego.

4. Ludowa nazwa jutrzejszej – Matki Bożej Zielnej. To właśnie Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Dlatego na każdej Mszy Świętej będą błogosławione bukiety zbóż, kwiatów, ziół i warzyw.

5. Jutro przypada 102. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku – Cudu nad Wisłą. Po Mszy świętej o godzinie 12:00 udamy się procesyjnie na cmentarz, aby przy Krzyżu upamiętniającym 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej złożyć wieńce i zapalić znicze. Ze względu na jutrzejszą uroczystość nowenna za zmarłych wyjątkowo we wtorek o 17:30.

6. W tym tygodniu patronują nam:
– niedziela 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe
– poniedziałek 15 sierpnia Najświętsza Maryja Panna
– wtorek 16 sierpnia – św. Stefan Węgierski
– środa, 17 sierpnia – św. Jacek
– piątek 19 sierpnia – św. Jan Eudens
– sobota, 20 sierpnia – św. Bernard opat

7. Za okazaną pomoc w ostatnim czasie dziękuję Pani Krzysztofie Jabłońskiej, Panom Tadeuszowi Gierczakowi, Eugeniuszowi Skoneckiemu i Władysławowi Haza. Państwu Mari i Andrzejowi Pol oraz Agnieszce i Sylwestrowi Sobota. Dziękuję Martom z Osiedla Górniczego i Pani Eli oraz tym wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie w Dziećmorowicach i Modliszowie. Za każdy wyraz dobroci i życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.
8. Caritas prosi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy i na Ukrainę.

9. 24 sierpnia przypada święto Świętego Bartłomieja Apostoła, który jest patronem kościoła w Modliszowie – Msza święta odpustowa w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 9:00 – zapraszamy.

10. „W niedzielę 4.09. po Mszy św. o godzinie 12:00 spotkanie dla rodziców dzieci klasy III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii świętej. Od przyszłej niedzieli będzie można pobrać w zakrystii deklaracje Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego.
11. Rozszerzenie ochrony wolności sumienia i wyznania” – Komitet „W obronie chrześcijan” Wolność religijna ma fundamentalne znaczenie dla praw człowieka. Chroni ją między innymi art. 9 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Niszczenie zabytkowych kościołów, przemoc wobec duchownych, zakłócanie i parodiowanie nabożeństw i procesji, profanacja świątyń i symboli – to niektóre przykłady agresywnych zachowań wobec chrześcijan, do których dochodziło w Polsce w ostatnich latach. Obecne przepisy Kodeksu karnego dotyczące obrazy uczuć religijnych i zakłócania ceremonii związanych z wiarą są nie precyzyjne, rozmywają odpowiedzialność lub nie obejmują niektórych nagannych zachowań. W zakrystii możemy złożyć podpis poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o zmianie ustawy Kodeks Karny.

12.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: 12 sierpnia w piątek
śp. Ryszarda Siwek


Intencje

14.08.2022 r. †śp. Maria Tomsia ofiaruje córka z rodziną.
15.08.2022 r. Poniedziałek Wniebowzięcie NMP.
†śp. Kazimierz Kruczek w 2. rocznicę śmierci.
20.08.2022 r. – odpust
1. Za parafian
2. W intencji Natalii Dulin w dniu chrztu
28.08.2022 r.
†śp. Dominika Chorągwicka.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24. 04.2022 r.

24. 04.2022 r.

1.Kancelaria parafialna: we wtorek i czwartek od 16:00 – do 16:45.
2.Dziś druga niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
3.Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Przy kościele jest prowadzona „Żonkilowa Kwesta”, która jest wsparciem dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu oraz Miejskiego Hospicjum we Lwowie. Patronat Honorowy objął Ks. Biskup Marek Mendyk – Biskup Świdnicki.
4.Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.
5.Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia przypada święto Świętego Marka Ewangelisty patrona
Ks. Biskupa Marka – otoczmy dostojnego solenizanta naszymi modlitwami. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
6.W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha ( głównego patrona Polski) została przeniesiona na 26 kwietnia.
7.W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
8.Za tydzień przypada Niedziela Biblijna – VI NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
9.Trwa remont dachu na plebanii, który jest konieczny. Przez wpłaty na konto parafialne można uczestniczyć w tym remoncie.
10.3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski – Msza święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego.
11.Rok temu przeżywaliśmy misje święte. W tym roku od niedzieli 29 maja do niedzieli 5 czerwca renowacja misji świętych. Niech to będzie czas łaski, czas święty. Misje poprowadzi Ks. Emilian Pallotyn.
12.Za każdy wyraz życzliwości i dobroci wszystkim dobrodziejom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Pani Eli oraz wszystkim, którzy w Modliszowie troszczą się o kościół składam serdeczne Bóg zapłać.
13.Zapowiedzi:
Przemysław Ajchel i Daria Katarzyna Bargielewicz zap. 3.
14.Intencje:
Sobota 23 kwietnia 2022 r. godzina 19:00

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej o nawrócenie mieszkańców parafii Dziećmorowice i miasta Wałbrzycha, o Boże Miłosierdzie.

Sobota 30 kwietnia 2022 r.
Godzina 15:00 Msza święta z sakramentem chrztu świętego.

Niedziela 1 maja 2022 r.

Wtorek 3 maja 2022 r. Uroczystość NMP Królowej Polski

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 17.04.2022 r.

1.Kancelaria parafialna: we wtorek i czwartek od 16:00 – do 16:45.
2.Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msza Święta w naszej parafii jest sprawowana według porządku niedzielnego. Ofiary składane dzisiaj na tacę stanowią wsparcie dla Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
3.Dziękuję Księdzu Rektorowi naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy za pomoc w Wielkim Poście poprzez posługę duszpasterską kleryków w Wielkim Poście.
4.Dziękuję Ks. Kamilowi za pomoc w Wielkim Tygodniu i Triduum Paschalnym, życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej i naukowej. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję Martom z Dziećmorowic oraz Strażakom OSP w Dziećmorowicach za przygotowanie naszej świątyni parafialnej na święta. Pani Eli oraz wszystkim, którzy w Modliszowie zatroszczyli się o kościół. Wszystkim dobrodziejom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swymi łaskami.
5.Fundacja Małych Stópek dziękuję za dary dla domów pomocy społecznej oraz ośrodków, opiekujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce. Dary złożone w naszym kościele zostały przekazane Siostrom w Świebodzicach.
6.Nowenna za zmarłych jutro o godzinie 17:30 – zapraszam.
7.W najbliższą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas, Ukrainy i całego świata. O godz. 17.00 w Dziećmorowicach wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Jest to także Niedziela Modlitwy za Kierowców.
8.Ze względu na rajd w sobotę i niedzielę (23.-24.04) Msza święta w Modliszowie będzie sprawowana w sobotę o godz. 19:00.
9.Trwa remont dachu na plebanii, który jest konieczny. Przez wpłaty na konto parafialne można uczestniczyć w tym remoncie.
10.Zapowiedzi: Przemysław Ajchel i Daria Katarzyna Bargielewicz zap. 2.
11.Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.
12.Intencje:
18 kwietnia 2022 r. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
†śp. Dominika ofiaruje babcia z rodziną.
Sobota 23 kwietnia 2022 r. godzina 19:00
Przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej o nawrócenie mieszkańców parafii Dziećmorowice i miasta Wałbrzycha, o Boże Miłosierdzie.
Sobota 30 kwietnia 2022 r. Godzina 15:00 Msza święta z sakramentem chrztu świętego.
Niedziela 1 maja 2022 r.
Wtorek 3 maja 2022 r. Uroczystość NMP Królowej Polski


Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa 10.04.2022 r.

1.Kancelaria parafialna: we wtorek i czwartek od 16:00 – do 16:45.
2.W Dziećmorowicach spowiedź święta w Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę od 17:00.
3.Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
4.Dzisiaj przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w radości wiecznej.
5.W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
6.Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.
7.14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
8.Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 19:00.
9.Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny
w Dziećmorowicach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i po koronce do Bożego Miłosierdzia o 15:00. W Modliszowie o 11:00, W Starym Julianowie 11:30 oraz na Kozicach o 12:00.
10.Świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Całe Triduum Paschalne będziemy celebrować w Dziećmorowicach.
11.W uroczystość Zmartwychwstania Msza Święta będzie sprawowana w Dziećmorowicach o 6:00,10:30, 12:00 i o 18:00. W Modliszowie o 9:00. W drugi dzień świąt Msza święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego.
12.W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
13.Dziękuję za troskę o naszą świątynię parafialną, Pani Elżbiecie i tym wszystkim, którzy ją wspierają w trosce o kościół w Modliszowie. Wszystkim dobrodziejom naszej parafii składam serdeczne podziękowania.
14.Trwa remont dachu na plebanii, który jest konieczny. Przez wpłaty na konto parafialne można uczestniczyć w tym remoncie.
15.Zapowiedzi:
Damian Mateusz Baran i Alicja Wiktoria Jakimowicz zap. 3.
16.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
we wtorek 05.04. śp. Piotra Kolczyńskiego.
17.Intencje:
10 kwietnia 2022 r. Niedziela Palmowa
†śp. Władysława Fortuna w 2. rocznicę śmierci oraz za zmarłych z rodziny Fortuna i Kościelnik
17 kwietnia 2022 r. Zmartwychwstanie Pańskie

†śp. Marcin Tumiński w 1. rocznicę śmierci ofiaruje mama z rodziną.
18 kwietnia 2022 r. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
†śp. Dominika Chorągwicka ofiaruje babcia z rodziną.

V Niedziela Wielkiego Postu
03.04.2022 r.

1.Kancelaria parafialna: we wtorek i czwartek od 16:00 – do 16:45.
2.Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
3.
Witam pośród nas Ojca Klemensa OFM z Wambierzyc, który przygotowuje nas do przeżycia świąt wielkanocnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Dzisiaj, jutro i we wtorek od godziny 17:00 do 18:00 spowiedź święta.
4.Przyszła niedziela, 10 kwietnia, to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Tą niedzielą rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Przygotowanie naszej świątyni parafialnej na święta we wtorek 12 kwietnia po Mszy świętej.
5.10 kwietnia przypada 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w radości wiecznej.
6.Rozpoczęliśmy remont dachu na plebanii, który jest konieczny. Przez wpłaty na konto parafialne można uczestniczyć w tym remoncie.
7.Nabożeństwa Wielkiego Postu: niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:30,
piątek – Droga Krzyżowa o 16:00 w Modliszowie i o 17:30 w Dziećmorowicach.
8.Zapowiedzi:
Damian Mateusz Baran i Alicja wiktoria Jakimowicz zap. 3.
9.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w środę 30.03. śp. Józefę Karpowicz
w sobotę 02.04. śp. Dariusza Wojakiewicz
10.Intencje:
3 kwietnia 2022 r.
śp. Stanisław Grzechynia o radość wieczną
10 kwietnia 2022 r. Niedziela Palmowa

17 kwietnia 2022 r. Zmartwychwstanie Pańskie

śp. Marcin Tumiński w 1. rocznicę śmierci ofiaruje mama z rodziną.
18 kwietnia 2022 r. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

III Niedziela Wielkiego Postu
20.03.2022 r.

1.Kancelaria parafialna: we wtorek i czwartek od 16:00 – do 16:45.
2.W piątek 25 III br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w XVIII rocznicę utworzenia diecezji świdnickiej, przypada dzień modlitwy w intencji Biskupa Świdnickiego.
3.Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
4Życie człowieka jest największym darem Boga. Wczoraj w uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończymy w Dzień Świętości Życia przypadający w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu będziemy mogli podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO. 25.03. – Msza święta będzie sprawowana w Dziećmorowicach o 9:30 i 18:00 w Modliszowie o 16:00.
5.W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
Módlmy się o pokój na Ukrainie.
6.Dziękuję Pani Elżbiecie i tym wszystkim, którzy ją wspierają w trosce o kościół w Modliszowie.
7.Dziękuję za ofiary i dary dla Ukrainy. Dary: bandaże, opatrunki, leki i opatrunki hemostatyczne, środki do dezynfekcji, antybiotyki o szerokim spektrum działania, leki codziennego użytku, rękawiczki nitrylowe, kompletne apteczki pierwszej pomocy, karimaty, koce śpiwory, ręczniki, latarki, żywność z długą datą przydatności. Można przynosić do salki we wtorek i czwartek po Mszy świętej. Dary zostaną przekazane do Caritasu naszej diecezji. Caritas prosi o ofiarowanie rzeczy nowych.
8.„Wielkopostne porządki” to zbiórka chemii gospodarczej, dla domów pomocy społecznej oraz ośrodków, opiekujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce. Jej inicjatorem jest „Fundacja Małych stópek”.
9.W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”.
10.Nabożeństwa Wielkiego Postu: niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:30,
piątek – Droga Krzyżowa o 16:00 w Modliszowie i o 17:30 w Dziećmorowicach.
11.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w piątek 18.03. śp. Danielę Annę Owczarek i śp. Edwarda Jana Badeńskiego
w sobotę 19.03. śp. Marię Witek i w Świdnicy śp. Annę Piersiala.

Intencje:
20 marzec 2022 r. śp. Stanisław Grzechynia w 1. rocznicę śmierci oraz z racji urodzin ofiaruje chrześnica z rodziną.
25 marzec 2022 r. Zwiastowanie Pańskie godz. 16:00

27 marzec 2022 r. śp. Franciszek Zapała
3 kwietnia 2022 r. śp. Stanisław Grzechynia o radość wieczną


VII Niedziela Zwykła
20.02.2022 r.

1.Ksiądz Biskup wzywa nas do modlitwy o pokój. Módlmy się o pokój na świecie.
2.Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
3.We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
4.W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
5.Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii. Dziękuję Martom z Dziećmorowic za troskę o naszą świątynię parafialną. Za troskę o kościół w Modliszowie dziękuję Pani Elżbiecie i wszystkim, którzy ją wspierają. Dziękuję Paniom Teresie i Beacie – Małgorzacie oraz Państwu Ruchała za dary ofiarowane dla Caritasu naszej diecezji. Panom Władysławowi Haza i Eugeniuszowi Skoneckiemu Zdzisławowi Dębickiemu za prace nad salkami.
6.W tym tygodniu w czwartek (24.02.) zapraszam młodzież klasy 8 na Mszę świętą i spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
7.Ze względu na wzrost zachorowań na COVID pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności.
8.W tym tygodniu 23.02. wspominamy św. Polikarpa biskupa i męczennika, był uczniem św. Jana Apostoła.
9.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w poniedziałek 14.02. śp. Wandę Janiszewską
w środę 16.02. śp. Mariana Jędrzejewskiego.

Intencje:
20 luty 2022 r.
27 luty 2022 r.
śp. Henryk Osowski w 7. rocznicę śmierci
6 marzec 2022 r. śp. Kazimierz Kruczek
13 marzec 2022 r. śp. Stanisław Grzechynia w 1. rocznicę śmierci oraz z okazji urodzin ofiaruje żona z rodziną.
20 marzec 2022 r. śp. Stanisław Grzechynia w 1. rocznicę śmierci oraz z racji urodzin ofiaruje chrześnica z rodziną.
27 marzec 2022 r. śp. Franciszek Zapała

VI Niedziela Zwykła
13.02.2022 r.

1.Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
2.Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
3.Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Caritas diecezji Świdnickiej.
4.Dziękuję Pani Eli i tym, którzy okazują troskę o nasz kościół w Modliszowie.
5.Ze względu na wzrost zachorowań na COVID pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności.
6.W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 14 lutego świętych Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy – czwartek, 17 lutego – Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.
7.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
we wtorek 8.02. śp. Ryszarda Majkę
w czwartek 10.02. śp. Zbigniewa Frondziaka.

Intencje:
13 luty 2022 r.
śp. Maria i Bazyli Fajdasz oraz za zmarłych dziadków.
20 luty 2022 r.
27 luty 2022 r.
śp. Henryk Osowski w 7. rocznicę śmierci
6 marzec 2022 r. śp. Kazimierz Kruczek
13 marzec 2022 r. śp. Stanisław Grzechynia w 1. rocznicę śmierci oraz z okazji urodzin ofiaruje żona z rodziną.
20 marzec 2022 r. śp. Stanisław Grzechynia w 1. rocznicę śmierci oraz z racji urodzin ofiaruje chrześnica z rodziną.
27 marzec 2022 r. śp. Franciszek Zapała

III Niedziela Zwykła
23.01.2022 r.

1.Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
2.We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3.W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
4.W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
5.W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
6.Dziękuję za wszelkie ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace prowadzone w naszej parafii. Dziękuję Pani Eli i tym, którzy okazują troskę o nasz kościół w Modliszowie.
7.W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), kapłan i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

Intencje:
23 styczeń 2022 r. niedziela:
O Boże błogosławieństwo w rodzinie Alicji i Krzysztofa Dulin.
30 styczeń 2022 r. niedziela:
śp. Maria Tomsia ofiaruje córka Rozalia.
2 luty 2022 r. godz. 16:00
6 luty 2022 r.

II Niedziela Zwykła
16.01.2022 r.

1.Dzisiejsza niedziela jest to druga niedziela zwykła – w ciągu roku. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
2.Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa. Msza święta o jedność Chrześcijan w naszej parafii w czwartek 20 stycznia o godzinie18:00.
3.W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Msza święta w intencjach Babci i Dziadków w piątek o godzinie 17:00. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
4.Dzisiejsza niedziela jest to trzecia niedziela miesiąca, naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy wszystkie prace prowadzone w naszej parafii.
Dziękuję tym wszystkim, którzy okazują troskę o nasze świątynie w Dziećmorowicach i Modliszowie.
5.Wczoraj zakończyliśmy wspólne kolędowanie, dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę. Dziękuję tym rodzinom, które zaprosiły na kolędę do swoich rodzin.
6.W tym tygodniu patronują nam: – poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie; – środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego; – piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica
7.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:
w poniedziałek 10.01. śp. Mariannę Duda
we wtorek 11.01. śp. Czesławę Dąbrowską
w środę 12.01. śp. Józefa Sarna.

Intencje:
16 styczeń 2022 r.
O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Pani Mari Kowalczyk w dniu urodzin.
23 styczeń 2022 r. niedziela: O Boże błogosławieństwo w rodzinie Alicji i Krzysztofa Dulin.
30 styczeń 2022 r. niedziela:
†śp. Maria Tomsia ofiaruje córka Rozalia

Niedziela Chrztu Pańskiego
09.01.2022 r.

1.Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
2.Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
3.Dziękuję za ofiary złożone w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli na misje. Dziękuję tym wszystkim, którzy okazują troskę o nasze świątynie w Dziećmorowicach i Modliszowie. Dziękuję wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii – Bóg zapłać.
4.W sobotę 15 stycznia w Modliszowie o 9:00 Msza święta i wspólne kolędowanie.
W tym dniu odwiedziny rodzin w Modliszowie na wcześniejsze zaproszenia, które można zgłaszać u Pani Eli.
5.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:
w poniedziałek 03.01. śp. Romana Śwista
w środę 05.01. śp. Janusza Mrzygłód
w piątek 07.01. śp. Kazimierza Siwka
w sobotę 08.01. śp. Ryszarda Brzozowskiego.


intencje:

9 styczeń 2022 r. niedziela
śp. Mari i Andrzej Choroągwiccy w rocznicę śmierci

15 styczeń 2022 r. sobota godz. 9:00
o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Modliszowa.

16 styczeń 2022 r. niedziela
O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski
dla Pani Mari Kowalczyk w dniu urodzin.

23 styczeń 2022 r. niedziela:
30 styczeń 2022 r. niedziela:

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego –
Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa 26.12.2021 r.

1.Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
2.Dziękuję Pani Eli i wszystkim, którzy okazują troskę o naszą świątynię Dziękuję za pomoc i życzliwość. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
3.Dziękuję za przygotowanie Pasterki w Starym Julianowie Panu Pawłowi Figlakowi i Stefanowi Gałysie i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie. Dziękuję dzieciom i młodzieży, która przygotowała oprawę muzyczną.
4.Jutro, 27 grudnia, obchodzimy uroczystość – odpust ku czci Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty naszego patrona o godzinie 15:00 zapraszam dzieci i o godzinie 17:00 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Adam Bałabuch podczas tej Mszy świętej poświęcenie wina, serdecznie zapraszam.
5.We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
6.W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą Świętą o godz. 17:30 Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
7.W liście parafialnym jest podany porządek naszego kolędowania.

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

12.12.2021 r.

1.Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
3.Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
4.Dziękuję Pani Eli i wszystkim, którzy okazują troskę o naszą świątynię Dziękuję za pomoc i życzliwość. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielą na Pomoc Kościołowi na wschodzie.
5.Jutro, 13 grudnia, przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
6.Pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności, bądźmy odpowiedzialnie za siebie i innych. Jeśli zapomnieliśmy o maseczkach są w zakrystii.
7.W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek
13.12. św. Łucję
– we wtorek 14.12. – św. Jana od Krzyża doktora Kościoła.

Intencje:
12 grudzień 2021 r.
†śp. Adelajda i Leon Zabłoccy oraz za zmarłych dziadków.
19 grudzień 2021 r. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ks. Proboszcza z racji urodzin.
24 grudzień 2021 r. piątek †śp. Stefania Wróbel oraz za zmarłych rodziców z obu stron.
25 grudzień 2021 r. sobota †śp. Kazimierz Kruczek o radość wieczną.
26 grudzień 2021 r. niedziela
1 styczeń 2022 r. sobota
2 styczeń 2022 r. niedziela
6 styczeń2022 r. czwartek
9 styczeń 2022 r. niedziela
15 styczeń 2022 r. sobota godz. 9:00 o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Modliszowa.

II NIEDZIELA ADWENTU
05.12.2021 r
.

1.Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
2.Od października br. Do połowy 2022 r. W Kościele na całym świecie trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Synod. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 uroczysta inauguracja Synodu w naszej parafii.
3.Dziękuję Ks. Biskupowi Ignacemu Decowi za przeprowadzone rekolekcje adwentowe w naszej parafii Ks. Grzegorzowi – sekretarzowi, Ks. Prałatowi Janowi i Ks. Kanonikowi Franciszkowi za pomoc oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tych rekolekcjach.
4.Dziękuję Pani Eli i wszystkim, którzy okazują troskę o naszą świątynię Dziękuję za pomoc i życzliwość. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
5.Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
6.W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Msza Święta w tym dniu będzie sprawowana w Dziećmorowicach o 9:00 (o 8:30 Godzinki) i 18:00 ( o 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy) w Modliszowie o 16:00. W tym dniu nabożeństwo zwane “godziną łaski dla świata” – 8 grudnia, od godziny 12.00 do 13.00. U początków tego nabożeństwa są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Módl się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan.
7.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek 06.12. św. Mikołaja, biskupa
– w
e wtorek 07.12. – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
– w
środę 08.12. –uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
– w czwartek 09.12. – św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
– w sobotę 11.12. św Damazego I, papieża.
8.„DLA ŻYCIA” w przyszłą niedzielę 12.12. w naszym kościele w Dziećmorowicach stanie choinka, gdzie będziemy mogli podzielić się z potrzebującymi.
9.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w sobotę 4.12. śp. Joannę Ziębę.

Intencje:
5 grudzień 2021 r.
†śp. Maria Tomsia ofiaruje syn Antoni.
8 grudzień 2021 r. †śp. Mariusz Górski 9.
12 grudzień 2021 r. †śp. Adelajda i Leon Zabłoccy oraz za zmarłych dziadków.
19 grudzień 2021 r. Za parafian.

I NIEDZIELA ADWENTU
28.11.2021 r.

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
2.Dziękuję Pani Eli i wszystkim, którzy okazują troskę o naszą świątynię Dziękuję za pomoc i życzliwość. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
3.Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
4.Dzisiaj na każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które możemy nabyć
w zakrystii, są również nasze świece. Ofiary składane za opłatki i świece są naszym wsparciem prac prowadzonych w naszej parafii.
5.Jutro w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Jego Ekscelencja Ks. Bp. Ignacy Dec. Zapraszam wszystkich, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i bierzmowaną, dorosłych i starszych, niech to będzie czas naszego przyznania się do Chrystusa.
6.W przyszłą niedzielę: XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – 05.12.2021r.
7.Pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności, bądźmy odpowiedzialnie za siebie i innych. Jeśli zapomnieliśmy o maseczkach są w zakrystii.
8.W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek 30.11. św. Andrzeja Apostoła,
w piątek 3.12. św. Franciszka Ksawerego,
w sobotę 4.12. św. Jana Damasceńskiego i św. Barbarę.
9.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w środę 24.11. śp. Wilhelma Wojtkiewicz
w sobotę 27.11. śp. Marię Solarek

Intencje:
28 listopad 2021 r.
†śp. Antoni Tomsia i Zbigniew Tomsia o radość wieczną.
29 listopad 2021 r. godz. 16:00
1 grudnia 2021 r. godz. 16:00
5 grudzień 2021 r. †śp. Maria Tomsia ofiaruje syn Antoni.

Rekolekcje adwentowe Dziećmorowice – POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA 
29. – 30.11. – 01.12.2021 r.

Poniedziałek 29.11.2021 r.
godz. 9:00 Msza święta z nauką ogólną
godz. 16:00 Msza święta z nauką ogólną Modliszów
godz. 17:30 nowenna za zmarłych (różaniec)
godz. 18:00 Msza święta z nauką ogólną.

Wtorek 30.11.2021 r. Adoracja Wieczysta 
godz. 8:30 – 9:00 spowiedź św.
godz. 9:00 Msza św. z nauką ogólną
godz. 17:00 – 18:00 spowiedź
godz. 18:00 Msza św. z nauką ogólną

Środa 01.12.2021 r.
godz. 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
godz. 9:00 Msza św. z nauką ogólną
godz. 16:00 Modliszów Msza św. z nauką ogólną
godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
godz. 18:00 Msza św. z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
21.11.2021 r.

1.Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
2.Dziękuję Pani Eli i wszystkim, którzy okazują troskę o naszą świątynię Dziękuję za pomoc i życzliwość. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
3.Dzisiaj przypada trzecia niedziela listopada, naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy prace remontowe prowadzone w naszej parafii.
4.Penitencjaria Apostolska potwierdza i przedłuża na cały miesiąc listopad 2021 roku wszystkie dobrodziejstwa duchowe już udzielone 22 października 2020 roku Dekretem Prot. nr 791/20/I, na mocy którego, ze względu na pandemię „Covid-19”, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały miesiąc listopad 2020 roku.
5.W piątek 26 listopada o godzinie 17:00 Ks. Bp. Ignacy Dec udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
6.Poniedziałek 29. – wtorek 30 listopada i środa 1grudnia rekolekcje parafialne wprowadzające nas w czas adwentu, otoczmy naszego Ojca Rekolekcjonistę – Ks. Bpa Ignacego modlitwami.
7.Pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności, bądźmy odpowiedzialnie za siebie i innych. Jeśli zapomnieliśmy o maseczkach są w zakrystii.
8.W tym tygodniu przypada:
w poniedziałek 22XI św. Cecylii
w środę 24XI Świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
w czwartek 25XI św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
9.16. 11. we wtorek na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
śp. Dobreniuk Ryszarda.

Intencje:
21 listopad 2021 r. Za zmarłych polecanych w wypominkach.
28 listopad 2021 r.
†śp. Antoni Tomsia i Zbigniew Tomsia o radość wieczną.
29 listopad 2021 r. godz. 16:00
1 grudnia 2021 r. godz. 16:00
5 grudzień 2021 r. †śp. Maria Tomsia ofiaruje syn Antoni.

Rekolekcje adwentowe Dziećmorowice – Modliszów
POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA 
29. – 30.11. – 01.12.2021 r.

Poniedziałek 29.11.2021 r.
godz. 9:00 Msza święta z nauką ogólną
godz. 16:00 Msza święta z nauką ogólną Modliszów
godz. 17:30 nowenna za zmarłych (różaniec)
godz. 18:00 Msza święta z nauką ogólną.

Wtorek 30.11.2021 r. Adoracja Wieczysta 
godz. 8:30 – 9:00 spowiedź św.
godz. 9:00 Msza św. z nauką ogólną
godz. 17:00 – 18:00 spowiedź
godz. 18:00 Msza św. z nauką ogólną

Środa 01.12.2021 r.
godz. 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
godz. 9:00 Msza św. z nauką ogólną
godz. 16:00 Modliszów Msza św. z nauką ogólną
godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
godz. 18:00 Msza św. z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji.

Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930