1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Msza Święta w dni powszednie w czerwcu w Dziećmorowicach o godz. 17:00 i 18:00, w soboty nie będzie Mszy świętej o godzinie 9:00 i godzinek o 8:30. Niedzielna Msza Święta w Domu Seniora w soboty o godzinie 16:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

3.
Zapraszam w poniedziałki na nowennę za zmarłych, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątki wypraszamy Boże Miłosierdzie oraz wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godzinie 17:30.


4. Dzisiaj (Niedziela 16 czerwca) o godzinie 15:30 w kościele Świętych Aniołów Stróżów wykład z okazji 120 rocznicy poświęcenia tej świątyni. Zaprasza prelegent Pan Adrian Ziątek- historyk sztuki.

5. W niedzielę 23 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 12:00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klasy drugiej.

6. Dziękuję Martom z Osiedla górniczego za troskę o nasz kościół w Dziećmorowicach oraz Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w trosce o kościół Modliszowie. Dziękuję Panom Danielowi Pawłowskiemu oraz Janowi i Marianowi Stasiaczkom za okazaną pomoc. Za każdy wyraz życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dzisiejsza niedziela jest to trzecia niedziela miesiąca, naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę wspieramy prace remontowe w naszej parafii.

8.Wspólnota trudnych małżeństw Sychar zaprasza na spotkanie do parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Konradowie piątek 21 czerwca – Msza święta 18:00 i 18:30 spotkanie.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

– W czwartek, 20 czerwca w naszej diecezji – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.
– W piątek, 21 czerwca w naszej diecezji Najświętszej Maryi Panny Przyczyny Naszej Radości. W tym dniu przypada 41. rocznica koronacji figury Matki Bożej z Góry Iglicznej koronami papieskimi, której dokonał Św. Jan Paweł II we Wrocławiu (21.06.1983 r.).
Łaskami słynąca figura Matki Bożej została wykonana w Austrii ok. 1750 r. przez nieznanego artystę, z drewna lipowego, jako płaskorzeźba, ma 39 cm wysokości i jest ludową kopią cudownej figury Matki Bożej z austriackiego sanktuarium w Mariazell. Figura przedstawia Maryję z Dzieciątkiem Jezus trzymanym na prawej ręce. Suknia Maryi jest w kolorze błękitu z motywem floralnym, zaś suknia Jezusa gładka w kolorze czerwieni. Suknie obu postaci są w kształcie trapezu z poziomymi pasami imitującymi sploty sznura z wisiorami. Podstawę figury stanowią trzy główki aniołków. Na figurę zakładane są sukienki, które mają figurę Matki Bożej upiększyć i ubogacić.
Obecną sukienkę ufundował w 2019 r. Jego Ekscelencja Ignacy Dec Pierwszy Biskup Świdnicki w podziękowaniu za 75 lat życia, 50 lat kapłaństwa, 15 lat biskupstwa i 15-lecie Diecezji Świdnickiej.

10. Powoli prace przy budowie Gminnego przedszkola w Dziećmorowicach przy ulicy Bystrzyckiej 49 dobiegają końca. Otwarcie jest przewidziane na 1 września bieżącego roku. Trwają zapisy dzieci a wnioski są do pobrania na stronie szkoły w Jugowicach: pspjugowice.edupage.org 
oraz w sekretariacie szkoły w Jugowicach, przy ulicy Głównej 34.

11. Zapowiedzi:
Michał Piotr Kłassen i Paulina Ewa Kliczkowska zap. 3.

12. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w środę 12.06.

śp. Romana Jagielskiego.

Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031