1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.

2. Wczoraj, 1 czerwca, przeżywaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ksiądz Biskup Marek zaprasza w sobotę 8 czerwca na Diecezjalne spotkanie dzieci, dzieci I komunijnych w łączność z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach Światowych Dni Dziecka do SanktuariumMatki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdrój.

3.
Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja wokół kościoła do czwartku o 17:30. W czwartek na zakończenie oktawy po Mszy Świętej o godzinie 18:00 procesja do czterech ołtarzy przy kościele, którą zakończymy poświęceniem wianków.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jak każdego pierwszego piątku będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie i będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 15:00 w Domu Seniora, o 16:00 w Modliszowie i o 18:00 w Dziećmorowicach. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W poniedziałek 27 maja ks. Jarosław Buczyński wikariusz zakończył posługę duszpasterską w naszej parafii.

7. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, Strażakom z OSP Dziećmorowice za utrzymanie porządku w czasie procesji, młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na Kozicach, dzieciom komunijnym i rocznicowym za włączenie się w procesję, szczególne podziękowania składam dziewczynkom za sypanie kwiatków, Panu Andrzejowi Pol, Panu Marianowi Stasiaczkowi, Paniom, które troszczą się o porządek przy grocie Matki Bożej i przy pomniku św. Jana Pawła II,Pani Katarzynie Harbut i Pani Krzysztofie Jabłońskiej oraz wszystkim, którzy w ostatnim czasie okazali pomoc.

9. W sobotę 01.06. o godz. 19:00 w parafii Świętych Aniołów Stróżów rozpoczęły się nauki przedślubne.

10. Parafia Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Markowej, Leżajska i Łagiewnik w dniach 13-15 czerwca br. Koszt pielgrzymki 850 zł. Kontakt 609220459.

11. Powoli prace przy budowie Gminnego przedszkola w Dziećmorowicach przy ulicy Bystrzyckiej 49 dobiegają końca. Otwarcie jest przewidziane na 1 września bieżącego roku. Trwają zapisy dzieci a wnioski są do pobrania na stronie szkoły w Jugowicach:
pspjugowice.edupage.org oraz w sekretariacie szkoły w Jugowicach, przy ulicy Głównej 34.

12. W tym tygodniu przypada:
w poniedziałek 03.06. Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
w środę 05.06. Św. Bonifacego

w czwartek 06.06. Św. Norberta
w piątek 07.06. Najświętszego Serca Pana Jezusa
w sobotę 08.06. Niepokalanego Serca NMP.

13. Zapowiedzi:
Michał Piotr Kłassen i Paulina Ewa Kliczkowska zap. 1.

14. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
we wtorek 28.05. śp. Ireneusza Iwińskiego
w środę 29.05. śp. Jana Woźniaka
w piątek 31.05. śp. Kazimierę Pacho

MODLITWA W INTENCJI SYNODU

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś swój Kościół na fundamencie Apostołów i powierzyłeś mu misję głoszenia Ewangelii wszystkim ludziom. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na swój lud zgromadzony w Kościele świdnickim. Przenikaj światłem Ducha Świętego duszpasterzy i wiernych naszej diecezjalnej wspólnoty. Błogosław dziełu I Synodu, aby jeszcze owocniej była wypełniana posługa słowa i sakramentów św.: nauczania, uświęcania i rządzenia. Pomóż nam właściwie odczytywać znaki czasu w zmieniającej się rzeczywistości, z nadzieją zmierzać ku przyszłości i zgodnie z Twoją wolą wypełniać powierzone zadania.
Święta Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami,

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami,

Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku – wstawiaj się za nami u Boga,

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

lipiec 2024