1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj przypada święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa o 17:30. Zachęcam, aby w majowe wieczory o godz. 21.00 włączyć się w gronie rodzinnym w modlitwę Apelu Jasnogórskiego.

3.
Dziękuję za modlitwy i ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę jako wsparcie prac remontowych w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnym za piękne przygotowanie naszej świątyni parafialnej w Dziećmorowicach oraz Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w Modliszowie. Dziękuję Panu Andrzejowi Pol oraz Panu Grzegorzowi Jakimowiczowi za okazaną pomoc w ostatnim czasie.

4. W dniu wczorajszym na Mszy Świętej o godzinie 12:00 dzieci klasy trzeciej przystąpiły do I Komunii Świętej, otoczmy dzieci naszą modlitwą. Ks. Franciszkowi dziękuję za pomoc przy spowiedzi w miniony piątek.

5. W poniedziałek 27 maja o godzinie o 18:30 próba dzieci klasy IV, które przeżywają I rocznicę Komunii.

6. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msza Święta będzie sprawowana w Dziećmorowicach o godz. 7:30, 10:30, o 12:00 ( po tej Mszy Świętej wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii) i o 18:00. W Modliszowie Msza Święta o godzinie 9:00 oraz procesja do czterech ołtarzy w Domu Seniora Msza Święta o godz. 15:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie naszych domów oraz trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba dla dziewczynek sypania kwiatków we wtorek o 18:30. Strażaków z OSP w Dziećmorowicach proszę o utrzymanie porządku w czasie procesji.

W tym dniu dzieci klasy czwartej będą przeżywały I rocznicę Komunii Świętej.

7. W piątek 31 maja w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny od godziny 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu przypada w naszej parafii Adoracja wieczysta Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę, 1 czerwca – I sobota miesiąca o godzinie 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 9:00 Msza Święta i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17:30 nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00, o 20:30 modlitwa różańcowa.

9. Parafia Świętych Aniołów Stróżów organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Markowej, Leżajska i Łagiewnik w dniach 13-15 czerwca br. Koszt pielgrzymki 850 zł. Kontakt 609220459.

10. W tym tygodniu przypada:
w poniedziałek 27.05. Św. Augustyna z Canterbury, biskupa
i Św. Pawła VI, papieża
we wtorek 28.05. Bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa i Prymasa Polski 1948-1981- Prymas Tysiąclecia
w środę 29.05. Św. Urszuli Ledóchowskiej

w czwartek 30.05. Boże Ciało
w piątek 31.05. Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
w sobotę 01.06. Św. Justyna – Dzień Dziecka

11. Powoli prace przy budowie Gminnego przedszkola w Dziećmorowicach przy ulicy Bystrzyckiej 49 dobiegają końca. Otwarcie jest przewidziane na 1 września bieżącego roku. Trwają zapisy dzieci a wnioski są do pobrania na stronie szkoły w Jugowicach: pspjugowice.edupage.org oraz w sekretariacie szkoły w Jugowicach, przy ulicy Głównej 34.

12. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w poniedziałek 20.05. śp. Barbarę Budziszewską – Brzózka
w czwartek 23.05. śp. Kazimierza Krakowskiego i śp. Kazimierza Czarneckiego
w piątek 24.05. śp. Danutę Mosiewicz
w sobotę 25.05. na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego śp. Andrzeja Krajewskiego.

MODLITWA W INTENCJI SYNODU

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś swój Kościół na fundamencie Apostołów i powierzyłeś mu misję głoszenia Ewangelii
wszystkim ludziom. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na swój lud zgromadzony w Kościele świdnickim. Przenikaj światłem Ducha Świętego duszpasterzy i wiernych naszej diecezjalnej wspólnoty. Błogosław dziełu I Synodu, aby jeszcze owocniej była wypełniana posługa słowa i sakramentów św.: nauczania, uświęcania i rządzenia.

Pomóż nam właściwie odczytywać znaki czasu w zmieniającej się rzeczywistości, z nadzieją zmierzać ku przyszłości i zgodnie z Twoją wolą wypełniać powierzone zadania.
Święta Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami,

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami,

Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku – wstawiaj się za nami u Boga,

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

lipiec 2024