1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Dzisiejsza uroczystość zamyka czas wielkanocny.

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca, naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę wspieramy prace remontowe prowadzone w naszej parafii.

3. Jutro przypada święto Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej.

W piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

4. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: o godz. 17:30 – nabożeństwo majowe w kościele. Zachęcam, aby w majowe wieczory o godz. 21.00 włączyć się w gronie rodzinnym w modlitwę Apelu Jasnogórskiego.

5. Wczoraj, 18 maja 2024 r. Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze został zainaugurowany Pierwszy Synod diecezji świdnickiej.

6. W poniedziałek 20 maja o godzinie 16:00 zapraszam dzieci klasy III, które przygotowują się do I Komunii świętej i o 18:30 dzieci klasy IV – dzieci, które przeżywają I rocznicę Komunii.

7. W przyszłą niedzielę przypada w uroczystość Najświętszej Trójcy, która zamyka czas spowiedzi wielkanocnej. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić za nasze kochane mamy. W tym dniu XX Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.

8. 23 V Dzień Otwartych Drzwi w Liceum Sióstr Niepokalanek.

9. Parafia Świętych Aniołów Stróżów organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Markowej, Leżajska i Łagiewnik w dniach 13-15 czerwca br. Koszt pielgrzymki 850 zł. Kontakt 609220459.

10. W tym tygodniu przypada:

w poniedziałek 20.05. święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
e wtorek 21.05. wspomnienie Św. Jana Nepomucena
w środę 22.05. wspomnienie Świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa i Towarzyszy oraz Św. Rity z Cascii.
w czwartek 23.05. święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek 24.05. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
W sobotę 25.05. wspomnienie Św. Bedy Czcigodnego, Św. Grzegorza VII papieża i Św. Marii Magdaleny de Pazzi.

11. Powoli prace przy budowie Gminnego przedszkola w Dziećmorowicach przy ulicy Bystrzyckiej 49 dobiegają końca. Otwarcie jest przewidziane na 1 września bieżącego roku. Trwają zapisy dzieci a wnioski są do pobrania na stronie szkoły w Jugowicach: pspjugowice.edupage.org oraz w sekretariacie szkoły w Jugowicach, przy ulicy Głównej 34.

12. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy okazują troskę o nasze świątynie w Dziećmorowicach i Modliszowie. Dziękuję Panu Andrzejowi Pol oraz Panu Grzegorzowi Jakimowiczowi za okazaną pomoc w ostatnim czasie.

13. Zapowiedzi: Beniamin Mlostek i Martyna Lizak z
ap. 3.

14. W sobotę 18.05. na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Osuchowskiego.

MODLITWA W INTENCJI SYNODU

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś swój Kościół na fundamencie Apostołów i powierzyłeś mu misję głoszenia Ewangelii
wszystkim ludziom. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na swój lud zgromadzony w Kościele świdnickim. Przenikaj światłem Ducha Świętego duszpasterzy i wiernych naszej diecezjalnej wspólnoty. Błogosław dziełu I Synodu, aby jeszcze owocniej była wypełniana posługa słowa i sakramentów św.: nauczania, uświęcania i rządzenia.

Pomóż nam właściwie odczytywać znaki czasu w zmieniającej się rzeczywistości, z nadzieją zmierzać ku przyszłości i zgodnie z Twoją wolą wypełniać powierzone zadania.
Święta Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami,

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami,

Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku – wstawiaj się za nami u Boga,

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

lipiec 2024