1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

2. Jutro przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

3.
W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe przez cały maj o 17:30. Zapraszamy również w majowe wieczory o godz. 21.00 do włączenia się w gronie rodzinnym w modlitwę Apelu Jasnogórskiego.

4. W środę (01.05.) przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, w czasie Mszy Świętej i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują. W tym dniu od godziny 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

5. W czwartek przypada Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich modlitwach wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.

6. W piątek, 3 maja, przypada – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto – Rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msza Święta będzie sprawowana w naszej parafii w Dziećmorowicach o godz. 7:30, 11:00 i o 18:00 w Modliszowie o godz. 9:00 i o godz. 15:00 w Domu Seniora.

7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. O 8:30 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz rozpoczniemy modlitwę różańcową, o 9:00 Msza Święta i zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. Msza Święta w intencji naszych Strażaków z OSP Dziećmorowice o godz. 18:00.

8. W niedzielę 05.05. o godz. 10:30 zapraszam Różę Różańcową Małżeństw.

9. Serdeczne Bóg zapłać Martom z Dziećmorowic, Pani Jadwidze Cozac, Pani Krzysztofie Jabłońskiej i Panu Sławomirowi Bernasiowi oraz Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Mleczko i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni parafialnej na bierzmowanie i dzisiejszą niedzielę. Pani Eli i tym, którzy okazują troskę o kościół w Modliszowie składam serdeczne podziękowania. Wszystkim dobrodziejom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

10. 23 V Dzień Otwartych Drzwi w Liceum Sióstr Niepokalanek.

11. „III Żonkilowa Kwesta” 28 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka dla podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum oraz dzieciom terminalnie i nieuleczalnie chorym, które są rehabilitowane przez Wałbrzyskie Hospicjum.

12. Biskup Świdnicki Marek Mendyk dekretem z 25 marca tego roku zwołuje
I Synod Diecezji Świdnickiej. „… i postanawiam, że jego sesja inauguracyjna odbędzie się w Katedrze Świdnickiej w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 18 maja 2024 roku, o godz. 11.00.”

13. W piątek zakończył posługę duszpasterską w naszej parafii Ks. Jan Fecko. Dziękuję Ks. Janowi za niemal dwuletnią pomoc w naszej parafii.

14. W sobotę 4 maja o godz.12:00 w kolegiacie Świętych Aniołów Stróżów uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Bpa Marka Mendyka z okazji 120-lecia budowy kościoła. Po Mszy Świętej Piknik Parafialny.

15. Sobota 11 maja 2024 r. „Polska rodziną silna” – Marsz dla Życia i Rodziny. Godzina 12:00 Msza święta w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Prymasa Wyszyńskiego.

16. Sobota 11 maja 2024 r. „Godność i Odpowiedzialność” Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa – MĘSKIE SERCA – MĘSKA WIARA – MĘSKI CEL!

MODLITWA W INTENCJI SYNODU

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś swój Kościół na fundamencie Apostołów i powierzyłeś mu misję głoszenia Ewangelii
wszystkim ludziom. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na swój lud zgromadzony w Kościele świdnickim. Przenikaj światłem Ducha Świętego duszpasterzy i wiernych naszej diecezjalnej wspólnoty. Błogosław dziełu I Synodu, aby jeszcze owocniej była wypełniana posługa słowa i sakramentów św.: nauczania, uświęcania i rządzenia.

Pomóż nam właściwie odczytywać znaki czasu w zmieniającej się rzeczywistości, z nadzieją zmierzać ku przyszłości i zgodnie z Twoją wolą wypełniać powierzone zadania.
Święta Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami,

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami,

Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku – wstawiaj się za nami u Boga,

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

lipiec 2024