1. Czwarta niedziela wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza.
W roku 1964 Św. Paweł VI, zainicjował Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i zakonne.
Choć dzisiaj przypada 3. niedziela miesiąca naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy kleryków, którzy przygotowują się do pracy duszpasterskiej w naszej diecezji.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 10:30 będziemy gościli chór Salve Regina ze Szczawna Zdrój pod dyrekcją Pani Małgorzaty Owczarek, serdecznie zapraszam. Będziemy mogli zakupić płyty chóru.

3. We wtorek przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

4. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Jest to dzień imienin naszego Księdza Biskupa Marka, otoczmy dostojnego solenizanta naszymi modlitwami. W tym dniu o godzinie 18:00 Ksiądz Biskup Adam udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

5. 23 V Dzień Otwartych Drzwi w Liceum Sióstr Niepokalanek.

6. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
Sobota – niedziela (27-28.04.) 52. Rajd Świdnicki. Msza Święta w Modliszowie w sobotę o 19:00 (po rajdzie).

7. W sobotę 27 kwietnia o godzinie 16:00 zapraszam dzieci, które przygotowują się do
I Komunii Świętej.

8. „III Żonkilowa Kwesta” 28 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka dla podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum oraz dzieciom terminalnie i nieuleczalnie chorym, które są rehabilitowane przez Wałbrzyskie Hospicjum.

9. Biskup Świdnicki Marek Mendyk dekretem z 25 marca tego roku zwołuje
I Synod Diecezji Świdnickiej. „… i postanawiam, że jego sesja inauguracyjna odbędzie się w Katedrze Świdnickiej w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 18 maja 2024 roku, o godz. 11.00.”

10. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy

w piątek (19.04) śp. Wawrzyńca Eichel i w sobotę (20.04) śp. Barbarę Woch.

MODLITWA W INTENCJI SYNODU

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś swój Kościół na fundamencie Apostołów i powierzyłeś mu misję głoszenia Ewangelii
wszystkim ludziom. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na swój lud zgromadzony w Kościele świdnickim. Przenikaj światłem Ducha Świętego duszpasterzy i wiernych naszej diecezjalnej wspólnoty. Błogosław dziełu I Synodu, aby jeszcze owocniej była wypełniana posługa słowa i sakramentów św.: nauczania, uświęcania i rządzenia.

Pomóż nam właściwie odczytywać znaki czasu w zmieniającej się rzeczywistości, z nadzieją zmierzać ku przyszłości i zgodnie z Twoją wolą wypełniać powierzone zadania.
Święta Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami,

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami,

Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku – wstawiaj się za nami u Boga,

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

lipiec 2024