1. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Róże Różańcowe oraz wszystkich parafian serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę!

2. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski – hasło tego dnia „Św. Jana Paweł II. Cywilizacja życia”. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dzisiejsza niedziela jest to trzecia niedziela miesiąca – naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę wspieramy prace remontowe prowadzone w naszej parafii. Obecnie są kontynuowane prace remontowe elewacji naszego kościoła parafialnego.

4. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy wybory do sejmu i senatu. Udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika. Jest to bowiem dowód podstawowego zaangażowania się „na rzecz dobra wspólnego, czyli dobra wszystkich i każdego”[1].”

5. Jutro 16 października -uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej – przypada 45. rocznica powołania na Stolicę Piotrową Arcybiskupa Krakowa Kardynała Karola Wojtyłę. .

6. W najbliższą środę 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W tym dniu w roku 2015 odszedł do wieczności śp. Pan Marian Drewczyński wieloletni nasz Kościelny.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

8. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” zwraca się z prośbą do byłych członków NSZZ „Solidarność” o przystąpienie do Sekcji Emerytów i Rencistów w Wałbrzychu. Spotkania odbywają się w środy od 11:00 do 13:00 w biurze Solidarności przy ul. Generała Zajączka 1.

9. W tym tygodniu przypada:
15.10. w niedzielę wspomnienie Św. Teresy od Jezusa – Dzień Dziecka Utraconego.
16.10. w poniedziałek uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej.
17.10. we wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego.
18.10. w środę święto Św. Łukasza Ewangelisty.
20.10. w piątek wspomnienie Św. Jana Kantego.

10. Dziękuję za dary przyniesione w ostatnim czasie dla Ukrainy. Pamiętajmy – wojna na Ukrainie TRWA! Dary dla Ukrainy można przynosić do salki parafialnej we wtorek i czwartek po Mszy Świętej. Nie zamykajmy serc dla Chrystusa potrzebującego naszej pomocy na Ukrainie.

11. Dziękuję za troskę o nasze kościoły w Dziećmorowicach oraz w Modliszowie. Dziękuję Paniom, które troszczą się o porządek przy grotach i przy pomniku Św. Jana Pawła II. Za każdy gest życzliwości składam z serca płynące Bóg zapłać. 12. Zapraszamy Seniorów do włączenia się – przystąpienia do „Aktywni Seniorzy w powiecie wałbrzyskim”. Zapraszamy na spotkanie w piątek 20 października po Mszy św. do salki parafialnej.


13. W sobotę14.10. odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Wasyla Puch.

Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031