Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w XX Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej na Jasną Górę

Dziewiętnaście lat temu wraz z utworzoną przez św. Jana Pawła II nową Diecezją Świdnicką, rozpoczęła swoje istnienie Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę, która jako dzieło modlitewne i pokutne, stała się zapleczem duchowym dla naszej Diecezji. Tysiące pątników przez te lata ofiarowały swoją modlitwę i pielgrzymi trud, zawierzając sprawy, które były bliskie sercom nas wszystkich. 

Za dwa tygodnie, 1 sierpnia po Mszy św. w katedrze o godz. 8:00, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, pielgrzymi wyruszą po raz dwudziesty, by w imieniu całej wspólnoty Diecezjalnej, zanieść intencje nas wszystkich oraz swoje osobiste. W związku z tym gorąco zachęcam i proszę  o podjęcie tego pielgrzymiego trudu i wybranie się na pątniczy szlak. Pokornie proszę o modlitwę na pielgrzymce w intencji powołań dla naszej diecezji oraz o świętość dla kapłanów i osób konsekrowanych, o mocną wiarę w rodzinach, zwłaszcza wśród rodziców, dzieci i młodzieży a także za chorych i cierpiących oraz tych, którzy utracili wiarę i dziś są daleko od Kościoła. Tych zaś, którzy nie będą mogli fizycznie być na pielgrzymce zachęcam, aby zapisać się do grupy „duchowego uczestnictwa”.

Tak jak każdego roku pragniemy dziękować Panu Bogu za tych, którzy na różne sposoby włączają się w życie diecezji a zwłaszcza tego dzieła, jakim jest Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki zawiera się w słowach Laudate Dominum. Pragniemy w ten sposób pogłębić naszą postawę wdzięczności i uwielbienia Boga za wielkie dzieła, które się dokonują w naszym życiu dzięki Jego łasce. 

Do zobaczenia w Jasnogórskim Sanktuarium we wtorek 8 sierpnia, gdzie o godz. 13:00 będziemy witać pielgrzymów, a o godz. 14.30 będę przewodniczył uroczystej Mszy św. na szczycie Jasnej Góry.

Z serca błogosławię wszystkim pątnikom!

      bp Marek Mendyk

       Biskup Świdnicki

Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031