1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych w naszej parafii we wtorek 5 marca – Mszą Świętą z udzieleniem sakramentu chorych o godzinie 16:00, pomóżmy naszym chorym dotrzeć w tym dniu do kościoła.

4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msza Święta z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem będzie sprawowana w Dziećmorowicach o godz. 9:00 i 18:00 w Domu Seniora o 11:00 i w Modliszowie o 17:00. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszej parafii będziemy celebrowali w piątki w Domu Seniora o 15:00 w Modliszowie o 16:00 w Dziećmorowicach o 17:30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:15.

7. Dziękuję wszystkim, którzy okazują troskę o nasze świątynie Martom z Osiedla Górniczego w Dziećmorowicach i Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w Modliszowie. Za każdy gest życzliwości i dobroci wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać.

8. W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca ofiarami składanymi na tacę wspieramy wszystkie prace remontowe prowadzone w naszej parafii.

9. Parafia Świętych Aniołów Stróżów zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary w czwartki o godzinie 19:00 w Domu Katechetycznym przy ul. Młynarskiej.

10. W parafii Niepokalanego Poczęcia w Wałbrzychu na Piaskowej Górze w sobotę 17 lutego rozpoczną się o godzinie 17:00 nauki przedmałżeńskie.

11. W tym tygodniu przypada:
    11.02. niedziela – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
    14.02. czwartek – Świętych Cyryla i Metodego Patronów Europy.
    14.02. czwartek – wspomnienie Św. Walentego
    17.02. sobota – wspomnienie Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.

12. Wojna na Ukrainie trwa -odpowiadając na apel Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski poprzez ofiary składane do puszek w Środę Popielcową możemy się włączyć w pomoc potrzebującej Ukrainie.