Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety (elżbietanki)

Logo_SE

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczął się Rok życia konsekrowanego, ogłoszony przez papieża Franciszka. Jest to okazja, by bliżej poznać życie zakonne i modlić się za siostry, zakonników.

Na prośbę ks. Proboszcza Jarosława Zabłockiego od 1998 roku posługują w parafii siostry elżbietanki w charakterze prowadzenia katechizacji. s. Urszula Szeliga jest katechetką w Zespole Szkól Nr 7 na ul. Kłodzkiej. Młodzieży przybliża Boga. Sama daje świadectwo o Jego miłości, jak żyć z Bogiem  Szkoła ta znajduję się na terenie naszej parafii. Dlatego też  na prośbę  ks. Proboszcza Jarosława Zabłockiego i  po otrzymaniu Misji kanonicznej od biskupa diecezji Ignacego Deca siostra Urszula posługuje w parafii przygotowując dzieci i młodzież do sakramentów świętych biorąc czynny udział w liturgii.

Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety powstało w Nysie w 1842 roku. Jego założycielką jest Klara Wolf, a współzałożycielkami Franciszka Werner, Matylda i Maria Merkert. Głównym zadaniem ich była pomoc ludziom biednym i chorym w ich własnych mieszkaniach. Za Patronkę obrały sobie św. Elżbietę Węgierską, która miała wielkie serce dla ubogich.

Chciałabym

jak Elżbieta