1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Trędowatych. Otoczmy naszą modlitwą cierpiących na tę straszliwą chorobę oraz tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

3. W pierwszy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które w tradycji ludowej nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej.
Msza Święta w naszej parafii będzie sprawowana o godz. 15:00 w Domu Seniora, o 16:00 w Modliszowie
i o 18:00 w Dziećmorowicach. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. O 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.

4. 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

5. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, po Mszy świętej pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca, o 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz zmiana tajemnic różańcowych i wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. W niedzielę 4 lutego zapraszam Różę Różańcową Małżeństw na Mszę św. o godz. 10:30.

6. W tym tygodniu przypada:
28.01. niedziela – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
30.01. wtorek – Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy
31.01. środa – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana. W tym dniu przypada 15. rocznica sakry biskupiej Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka.
02.02. piątek – Ofiarowanie Pańskie
03.02. sobota – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę. Dziękuję Martom z Dziećmorowic za troskę o naszą świątynię parafialną oraz Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w Modliszowie. Dziękuję Panu Henrykowi Wachowi za pomoc okazaną w ostatnim czasie, za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać. W piątek, 2 lutego po Mszy świętej zapraszam Panów do rozebrania szopki.

8. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w czwartek 25.01. śp. Waltera Miensok
w piątek 26.01. śp. Mirosławę Prus.