1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…
Ofiarami składanymi do puszek wspieramy dzieła misyjne i misjonarzy.

2.Nabożeństwa Wielkiego Postu :Droga Krzyżowa w Domu Seniora o 14:30 w Modliszowie o 16:00
w Dziećmorowicach o 17:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:15. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do nas.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca od 17:00 do 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
o godz. 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 9:00 Msza Święta i zmiana tajemnic różańcowych. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00 (do Apelu Jasnogórskiego).

4. Od niedzieli 3 marca do środy 6 marca będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Kan Szymon Bajak. We wtorek 5 marca o godzinie 16:00 będziemy sprawowali Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych.

5. 7 marca (czwartek) na parkingu przy Karczmie Góralskiej w godzinach od 9:00 do 10:30 bezpłatne komputerowe badanie wzroku, zapisy pod numerem 690 070 902.

6. Liceum Sióstr Niepokalanek zaprasza na dni otwarte 20 III, 20 IV i 23 V.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe w naszej parafii. Martom z Dziećmorowic dziękuję za troskę o kościół parafialny oraz Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w trosce o kościół w Modliszowie. Za każdy gest życzliwości i dobroci, wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Parafia Świętych Aniołów Stróżów zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary w czwartki o godzinie 19:00 w Domu Katechetycznym przy ul. Młynarskiej.

9. W parafii Niepokalanego Poczęcia w Wałbrzychu na Piaskowej Górze trwają nauki przedmałżeńskie.

10. Zapowiedzi: Patryk Kasperek i Marlena Ewelina Korzycka zap. 2.

Co ma wspólnego Wielkanoc z Kosmosem?
W niedzielę 3 III o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Katolickiej na terenie Wyższego Seminarium Duchownego, pl. Wojska Polskiego 2, odbędzie się spotkanie informacyjne dla 8-klasistów i ich rodziców związane z ofertą Liceum prowadzonego przez Siostry Niepokalanki w Wałbrzychu, jedynej katolickiej szkoły średniej na terenie diecezji świdnickiej. Po spotkaniu informacyjnym ok. godz. 18.30 odbędzie się prelekcja s. Doroty Milewskiej, dyrektor Liceum, na temat: „Co ma wspólnego Wielkanoc z Kosmosem?”