1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. O godz. 17.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 17:30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia. Msza Święta w tym dniu będzie sprawowana w Dziećmorowicach o godz. 9:00 i o 18:00 (o 17:30 nowenna za zmarłych) w Modliszowie o 17:00.

4. 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. W 966 roku przez przyjęcie Chrztu przez Księcia
Mieszka I. Polska została włączona do rodziny państw chrześcijańskich. Módlmy się za naszą Ojczyznę.

5. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

6. Biskup Świdnicki Marek Mendyk dekretem z 25 marca tego roku zwołuje
I Synod Diecezji Świdnickiej. „… i postanawiam, że jego sesja inauguracyjna odbędzie się w Katedrze Świdnickiej w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 18 maja 2024 roku, o godz. 11.00.”

7. TOTUS TUUS -II Wałbrzyski Marsz Papieski 14 kwietnia2024 r.
Godz. 15:00 zbiórka przy parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Wałbrzych Piaskowa Góra i przejście do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – Podzamcze.
Godz. ok. 16:00 Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Marka Mendyka.

8. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszych świątyń na święta. Dziękuję za ofiarowane kwiaty oraz ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję Strażakom OSP Dziećmorowice za trzymaną straż przy Bożym Grobie. Za każdy gest dobroci i życzliwości składam z serca płynące Bóg zapłać. Wszystkim dobrodziejom naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
Dziękuję za ofiary złożone w drugi dzień świąt na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu i wsparcie naszych kleryków diecezji Świdnickiej.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic przysłało podziękowanie naszej parafii za zorganizowanie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

10. Liceum Sióstr Niepokalanek zaprasza na dni otwarte 20 IV i 23 V.

11. „Randka Małżeńska” – spotkania dla małżonków 10 kwietnia 2024 godzina 19:00 – Dziećmorowice Karczma Góralska. Zapisy przez formularz: www.mocmalzenstwa.pl ; koszt od pary 100 zł.

12. Dzisiaj w naszej ojczyźnie obywają się wybory samorządowe, spełnijmy obowiązek wobec Ojczyzny zgodnie z sumieniem.

13. W czwartek (04.04.) na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Hannę Piwowarską.

MODLITWA W INTENCJI SYNODU

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś swój Kościół na fundamencie Apostołów i powierzyłeś mu misję głoszenia Ewangelii
wszystkim ludziom. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na swój lud zgromadzony w Kościele świdnickim. Przenikaj światłem Ducha Świętego duszpasterzy i wiernych naszej diecezjalnej wspólnoty. Błogosław dziełu I Synodu, aby jeszcze owocniej była wypełniana posługa słowa i sakramentów św.: nauczania, uświęcania i rządzenia.

Pomóż nam właściwie odczytywać znaki czasu w zmieniającej się rzeczywistości, z nadzieją zmierzać ku przyszłości i zgodnie z Twoją wolą wypełniać powierzone zadania.
Święta Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami,

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami,
Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku – wstawiaj się za nami u Boga,
Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

lipiec 2024