Jezusowa historia nie kończy się śmiercią i złożeniem Go do grobu, lecz chwalebnym zmartwychwstaniem i powrotem do nieba. Zmartwychwstanie to największy znak  mocy Boga Ojca i zapowiedź, że nie pozostawi On swych stworzeń w prochu poniżenia, lecz wskrzesi je ku chwale.

Złożony do grobu zmarły i zastygły w bezruchu Chrystus     w jednej chwili podniósł się ze śmierci, odrzucił płótna, w które Go zawinięto… wyszedł z grobu, który stał się miejscem narodzin do życia. Coś tak niezwykłego uczynił Bóg!

W tym wydarzeniu znajduje się cała nasza chrześcijańska wiara, nadzieja i radość. Kościół jest wspólnotą tych, którzy wierzą w Zmartwychwstałego Pana i przekazują tę prawdę i radość innym, świętując razem to niezwykłe wydarzenie.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy Wszystkich nadzieja płynącą ze wspaniałego zwycięstwa nad śmiercią i grzechem, niech przemieni blaskiem poranka dnia trzeciego Wszystkich, którzy pragną stać się Jego świadkami aż po krańce ziemi…

Z najlepszymi życzeniami z okazji Świąt Paschy

Ks. Jarosław Zabłocki – proboszcz