1. Intencja papieska na lipiec:
Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

2. Witamy w naszej parafii Ks. Grzegorza Kupczyka, który dekretem Księdza Biskupa Marka Mendyka został ustanowiony wikariuszem parafialnym Parafii św. Jana Apostoła w Dziećmorowicach.

Otoczmy Księdza Grzegorza życzliwością i modlitwą.

3. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy, że nie ma wakacji od Pana Boga i modlitwy.

4. Lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

5. Msza Święta w dni powszednie w Dziećmorowicach o godz. 18:00.
Niedzielna Msza Święta w Domu Seniora w soboty o godzinie 16:00.

6. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

7. Dziękuję Paniom Ewie i Elżbiecie z Dziećmorowic oraz Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w Modliszowie za troskę o nasze kościoły. Za każdy wyraz dobroci i życzliwości składam serdeczne podziękowania.


8.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Dzisiaj, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej.

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

9. Urzędowanie w Kancelarii parafialnej w czasie wakacji w czwartek od 16:00 do 16:45.

10. Zapowiedzi: Marcin Adam Hausman i Marta Magdalena Klimczak zap. 3.
Dawid Krzysztof Duraj i Karolina Barbara Zielińska zap. 2.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: W akcji, Gościa Niedzielnego i naszej gazetki Głos Parafii.

12. W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w czwartek (04.07.) śp. Elżbietę Jachym
w piątek (05.07.) śp. Tadeusza Maczugę.

Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031