XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2024 r.

1. Intencja papieska na lipiec:
Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

2. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

3.
Dekretem Księdza Biskupa Marka Mendyka z dnia 21 czerwca 2024 r. Z dniem 1 lipca 2024 r. został ustanowiony wikariuszem parafialnym Parafii św. Jana Apostoła w Dziećmorowicach Ks. Grzegorz Kupczyk. Otoczmy Księdza Grzegorza życzliwością i modlitwą.


4. Dzisiaj o 17:30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczynający się lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Msza Święta w dni powszednie w Dziećmorowicach o godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.
Od godziny 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W pierwszy piątek od godziny 17:00 zapraszam na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy o 17:30 nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą wotywną o Sercu Bożym.
W pierwszą sobotę miesiąca o 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i o 9:00 Msza święta oraz zmiana tajemnic różańcowych.

Niedzielna Msza Święta w Domu Seniora w soboty o godzinie 16:00.

6. Dziękuję Martom z Dziećmorowic oraz Pani Eli i tym, którzy ją wspierają w Modliszowie za troskę o nasze kościoły. Dziękuję Pani Jadwidze i Pani Józi oraz Panu Konstantemu i Panom z naszego zakładu pogrzebowego za okazaną pomoc w ostatnim czasie. Za każdy wyraz dobroci i życzliwości składam serdeczne podziękowania.

7. W TYM TYGODNIU PRZYPADA:
W poniedziałek, 1 lipca – Św. Ottona, biskupa
W środę, 3 lipca – Św. Tomasza Apostoła
W czwartek, 4 lipca Św. Elżbiety Portugalskiej
W piątek, 5 lipca Św. Antoniego Marii Zaccari i Św. Marii Goretii

W sobotę, 6 lipca – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

8.Urzędowanie w Kancelarii parafialnej w czasie wakacji w czwartek od 16:00 do 16:45.

9. Zapowiedzi:
1. Marcin Adam Hausman i Marta Magdalena Klimczak zap. 2.
2. Dawid Krzysztof Duraj i Karolina Barbara Zielińska zap. 1.

Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031