XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
9.08.2020 R.

1.W tym trudnym czasie koronawirusa wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki. Dzisiaj zakończyła się pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę.
2.Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
3.W piątek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Już w V wieku 15 sierpnia obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18:00. 15 VIII Msza Święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów.
4.15 sierpnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. W naszej parafii te uroczystości będziemy przeżywać w niedzielę 16 sierpnia. O godzinie 10:00 Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ignacego Deca. Nasze uroczystości uświetni Asysta Honorowa Wojska Polskiego oraz Orkiestra Wojskowa. Po Mszy świętej na cmentarzu poświęcenie Krzyża upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
5.O 17:30 w poniedziałek polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia. W sobotę o 7:10 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
6.We wtorek i czwartek na godz. 18:00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.
7.Nocne czuwanie w naszej parafii w związku z 100. rocznica „Cudu nad Wisłą” rozpoczniemy
14 -15 VIII od godz. 22:00 do 24:00.
8.W TYM tygodniu patronują nam: 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik. 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami. 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.
9.Dziękuję Panom Eugeniuszowi Skoneckiemu i Sławomirowi Bernasiowi za pomoc, za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
10.W tym czasie pandemii zachowujmy środki ostrożności, jeśli ktoś zapomniał maseczki mamy kilka sztuk w zakrystii. Panu, który te maseczki ofiarował składam z serca płynące Bóg zapłać.
11.Dziękuję Martom z Rusinowej. W tym tygodniu zapraszam Marty z Julianowa do troski o naszą świątynię parafialną.
12.Kancelaria parafialna w środy i piątki od 16:00 do 17:00.
13.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w środę 5.08. śp. Tomasza Siemianowskiego
w sobotę 8.08. śp. Janinę Baranowską

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
02.08.2020 r.

1.W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.
2.Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym.
W tym roku inaczej – duchowo tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy zdążają do tronu Królowej Polski. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
3.We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
4.Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od dzisiejszego południa do północy 2 sierpnia.
5.O 17:30 w poniedziałek polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.
6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.
7.W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. To święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
8.Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:
we wtorek 4 VIII od godz. 9:00 Stary Julianów, Kozice, Noworudzka, Kamieniecka, Głuszycka i Dziećmorowice.
W czwartek 6 VIII od godz. 9:00 Osiedle Górnicze.
9.Biuro Panorama z Wrocławia zaprasza 8 sierpnia na pielgrzymkę do Torunia – zapisy i dalsze informacje w zakrystii.
10.We wtorek i czwartek na godz. 18:00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.
11.15 sierpnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. W naszej parafii te uroczystości będziemy przeżywać w niedzielę 16 sierpnia. O godzinie 10:00 Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ignacego Deca. Nasze uroczystości uświetni Asysta Honorowa Wojska Polskiego oraz Orkiestra Wojskowa.
12.Ze względu na uroczystości 16 sierpnia Msza święta w naszej parafii będzie sprawowana w Dziećmorowicach 7:30; 10:00 i 18:00, w Modliszowie o 9:00 i w Domu Seniora 15:00.
13W tym tygodniu wspominamy
4 VIII św. Jana Marię Vianneya patrona proboszczów. 8 VII św. Dominika założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
14.W tym czasie pandemii zachowujmy środki ostrożności, jeśli ktoś zapomniał maseczki mamy kilka sztuk w zakrystii. Panu, który te maseczki ofiarował składam z serca płynące Bóg zapłać.
15.Dziękuję Panu Eugeniuszowi Skoneckiemu za pomoc, za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary złożone na misje w ubiegłym tygodniu.
16.W tym tygodniu zapraszam Marty z Rusinowej do troski o naszą świątynię parafialną.
17.Kancelaria parafialna w środy i piątki od 16:00 do 17:00.
18.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w środę 29.07. śp. Lidię Dębską – Pietruszczak
w piątek 31.07. śp. Andrzeja Łagosza

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 VII 20202 r.

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.
 2.Dzisiaj po Każdej Mszy świętej poświęcenie naszych pojazdów dzisiejsze ofiary składane przy poświęceniu pojazdów zostaną przekazane na misje. W zakrystii możemy nabyć breloczki i pamiątki ze świętym Krzysztofem.
 3.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej o 8:30 Godzinki i nabożeństwo, o 9:00 Msza święta i zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
 4.W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 5.W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła parafialnego i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 6.O 17:30 w poniedziałek polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.
 7.15 sierpnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. W naszej parafii te uroczystości  będziemy przeżywać w niedzielę 16 sierpnia. O godzinie 10:00 Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ignacego Deca. Nasze uroczystości uświetni Asysta Honorowa Wojska Polskiego.
 8.W tym tygodniu patronują nam: 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), kapłan, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.
 9.W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności.
 10.Dziękuję Martom z Dziećmorowic za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.  Panu Eugeniuszowi Skoneckiemu za pomoc, za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę tacę.
 11.Kancelaria parafialna w środy i piątki od 16:00 do 17:00.
 12.Zapowiedzi:  Tadeusz Jacek Olszewski i Paulina Marta Podejko zap. 3.
Władysław Izerski i Sandra Weronika Józefczyk zap. 3.
 13.W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w piątek 24.07. śp. Marię Piotrowską
w sobotę 25.07. śp. Ryszarda Urbanka

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
19 VII 2020 r.

1.W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.
2.W najbliższą środę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII wieku. Od początku patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się siostry.
3.W czwartek, 23 lipca przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas umiłował.
4.W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.
5.25 lipca czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w sobotę i w niedzielę po każdej Mszy świętej.
6.W sobotę 25 lipca zapraszam na spotkanie o godzinie 16:00 rodziców i dzieci, które w tym roku pragną przystąpić do I Komunii świętej.
7.Zapraszamy na nowenny w naszej parafii o 17:30
W poniedziałek za naszych zmarłych. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.
8.W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności.
9.W tym tygodniu patronujĄ nam: 22 VII – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana. 23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy. 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku. 25 VII – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda. 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
10.Za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
11.Kancelaria parafialna w środy i piątki od 16:00 do 17:00.
12.Zapowiedzi: Tadeusz Jacek Olszewski i Paulina Marta Podejko zap. 2.
Władysław Izerski i Sandra Weronika Józefczyk zap. 2.
13.W sobotę 18.07. odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jana Damuć.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
12 VII 2020 r.

1.W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.
2.W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel – Matkę Bożą Szkaplerzną. Na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
3.Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
4.Zapraszamy na nowennę w naszej parafii o 17:30
W poniedziałek za naszych zmarłych. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.
5.W tym tygodniu patronujĄ nam: 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier. 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
6.PIESZA ŚWIDNICKA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ: Zapraszamy na spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Spotkanie w poniedziałek 13 lipca rozpocznie Msza Święta o godzinie 18:00 w kościele św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu na Podgórzu przy ul. Poznańskiej 7. Na spotkaniu będzie można zapisać się do grupy duchowego uczestnictwa w pieszej pielgrzymce. Będzie też można zapisać się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na przywitanie pielgrzymów 9 sierpnia. Do grupy Duchowego uczestnictwa w pielgrzymce można zapisywać się w zakrystii.
7.W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności.
8.W sobotę 18 lipca zapraszam na spotkanie o godzinie 16:00 rodziców i dzieci, które w tym roku pragną przystąpić do I Komunii świętej.
9.Za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
10.Kancelaria parafialna w środy i piątki od 16:00 do 17:00.
11.Przy zapisywaniu młodzieży do szkoły średniej rodzice składają oświadczenie o uczęszczaniu dziecka na lekcje religii. Taki wzór możemy pobrać w zakrystii.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
5 VII 2020 r.

1.Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
2.W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
3.W sobotę, 11 lipca, przypada święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.
4.Zapraszamy na nowennę w naszej parafii o 17:30
W poniedziałek za naszych zmarłych. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.
5.W tym tygodniu patronujĄ nam: 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce. 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania. 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.
6.W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności.
7.Dzisiaj zapraszam na Mszę św. o godzinie 12:00 rodziców i dzieci, które w tym roku pragną przystąpić do I Komunii świętej.
8.Za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
9.Kancelaria parafialna w środy i piątki od 16:00 do 17:00.
10.Przy zapisywaniu młodzieży do szkoły średniej rodzice składają oświadczenie o uczęszczaniu dziecka na lekcje religii. Taki wzór możemy pobrać w zakrystii.
11.15 lipca 2020 r. (środa) od godziny 15:00 w praktyce lekarza rodzinnego ul. Głuszycka 86 odbędą się odpłatne badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH. Rejestracja telefon: 74 847 13 70.
12.W minionym tygodniu w czwartek na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Klimas.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 VI 2020 r.

1.Dzisiejsza niedziela to święto demokracji i naszej odpowiedzialności za Polskę – za naród.
2.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo do najświętszego Serca Pana Jezusa o 17:30.
3.Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
4.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do służby w Kościele. W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Zapraszam Rycerzy Kolumba, po Mszy świętej spotkanie. W sobotę oddajemy cześć Panu Bogu przez Niepokalane Serce NMP. Serdecznie zapraszam Róże Różańcowe i Straż Honorową. O godz. 8:30 godzinki oraz Msza święta i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
Róża Różańcowa małżeństw – zmiana tajemnic w niedzielę po Mszy św. o 10:30.
5. W piątek od godziny 9:00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną.
6.Zapraszamy na nowennę w naszej parafii o 17:30
W poniedziałek za naszych zmarłych. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.
7.W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności.
8.W tym tygodniu patronujĄ nam: 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie. 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.
9.W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godzinie 12:00 rodziców i dzieci, które w tym roku pragną przystąpić do I Komunii świętej.
10.U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
11.Dziękuję Martom z Dziećmorowic za piękne przygotowanie naszej świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję panu Henrykowi Wach za pomoc oraz wszystkim dobrodziejom naszej parafii, za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na tacę oraz na konto parafialne. Za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
12.Kancelaria parafialna w środy i piątki od 16:00 do 17:00.
13.Przy zapisywaniu młodzieży do szkoły średniej rodzice składają oświadczenie o uczęszczaniu dziecka na lekcje religii. Taki wzór możemy pobrać w zakrystii.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 VI 2020 R.

1.Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godzinie 17:30.
2.Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 10:30 i o 12:00 towarzyszyć nam będzie Schola parafialna „Totus Tuus” z Pieszyc.
3.We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą o godz.18:00.
4.W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie.
5.Zapraszamy na nowennę w naszej parafii o 17:30
W poniedziałek za naszych zmarłych. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W piątek nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.
6.W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności.
7.Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W piątek na nowennie i Mszy świętej będziemy Pana Boga przepraszać za zaniedbania w mijającym roku szkolnym i dziękować za otrzymane, za przeżyty czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.
8.U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
9.Dziękuję wszystkim dobrodziejom naszej parafii, za złożone ofiary na konto parafialne. Za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
10.W sobotę 27 VI – przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o 8:30 godzinki oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
11.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzaliśmy: w piątek 12.06. śp. Jana Maciąg.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 VI 2020 r.

1.Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego.
2.Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17:30 procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła oraz nabożeństwo czerwcowe. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
3.W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. O godzinie 17:30 wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy – czwarty ołtarz w kościele. Po procesji Msza święta i poświęcenie wianków. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
4.W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W Dziećmorowicach i Modliszowie o godzinie 17:30 procesja i o 18:00 Msza święta.
5.W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
6.W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10:30 i o 12:00 towarzyszyć nam będzie Schola parafialna „Totus Tuus” z Pieszyc.
7.W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności.
8.Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy, Panu Andrzejowi Pol za ofiarowane brzózki, naszym Panom Strażakom z OSP Dziećmorowice za niesienie baldachimu oraz za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. Dziewczynkom, które sypały kwiatki i tym, którzy postarali się o kwiatki na procesję. Szczególne podziękowania składam Księżom Bartłomiejowi i Stanisławowi oraz młodzieży bierzmowanej za przygotowanie naszej świątyni na bierzmowanie i uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję Panu Henrykowi Wach i Grzegorzowi Jakimowiczowi za okazaną pomoc w ostatnim czasie. Za każdy gest życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
9.W tym tygodniu patronujE nam: 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i przywracając im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
10.Zapowiedzi: Patryk Muszyński i Aleksandra Łyczak zapowiedź 3.
11.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzaliśmy:
w środę 10.06. śp. Jana Karbowskiego
w piątek 12.06. śp. Elżbietę Jarosińską

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
7 VI 2020 r.

1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
2.Z inicjatywy metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
3.We wtorek (9 czerwca) o godzinie 17:00 Ks. Biskup Adam Bałabuch udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Otoczmy młodzież naszą modlitwą, aby pozostała wierna Panu Bogu i Kościołowi.
4.W środę o godzinie 16:00 próba sypania kwiatków dla dziewczynek, serdecznie zapraszam. W zakrystii można przynosić kwiatki do sypania.
Zapraszam dzieci rocznicowe, aby uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.
5.W najbliższy czwartek, 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo, o ustanie pandemii koronowirusa i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. W tym czasie pandemii zachowajmy środki ostrożności. Proszę o przygotowanie ołtarzy jak w latach ubiegłych, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msza święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego, po Mszy św. o godzinie 12:00 wyruszy uroczysta procesja. Proszę Panów Strażaków z OSP o pomoc w bezpiecznym przejściu procesji.
6.Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17:30 procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła oraz nabożeństwo czerwcowe.
7.XXII Międzydjecezjalna pielgrzymka w intencji trzeźwości narodu
14 czerwca 2020 -Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.
8.W Parafii Świętych Aniołów Stróżów trwają nauki przedmałżeńskie.
9.W tym tygodniu patronują nam:
8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański kapłan i doktor Kościoła.
10.Zapowiedzi:
Sebastian Żukowski i Anna Maria Markiewicz zapowiedź 3.
Patryk Muszyński i Aleksandra Łyczak zapowiedź 2.
11.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzaliśmy: we wtorek 02.06. śp. Janusza Maciąg.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31.05.2020 r.

1.Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Dzisiaj przypada na naszą parafię Adoracja Wieczysta, którą rozpoczniemy o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończymy nabożeństwem majowym o godzinie 17:30. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, ta uroczystość kończy czas spowiedzi wielkanocnej. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
2.Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msza święta o godzinie 18:00.
3.Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, otoczmy dzieci naszymi modlitwami szczególnie w tym trudnym czasie pandemii koronowirusa.
4.Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe przez cały miesiąc o godzinie 17:30.
5.W czwartek, 4 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
6.W tym tygodniu przypada I czwartek – mdlimy się o powołania do służby w Kościele; I piątek – wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy osobiste i całego świata i I sobota miesiąca – o 8:30 godzinki, Msza święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego o 21:00.
7.Dziękuję naszym Martom z Dziećmorowic za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Państwu Agnieszce i Sylwestrowi Sobota, Panu Andrzejowi Pol za pomoc i życzliwość. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii za życzliwość i dobroć, również za wpłaty na nasze konto parafialne składam z serca płynące Bóg zapłać.
8.W Parafii Świętych Aniołów Stróżów rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie.
9.W tym tygodniu patronujĄ nam: 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa, 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
10.XXII Międzydjecezjalna pielgrzymka w intencji trzeźwości narodu
14 czerwca 2020 -Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.
11.Zapowiedzi:
Marcin Jakub Nagumowicz i Aleksandra Borowiec zapowiedź 3.
Sebastian Żukowski i Anna Maria Markiewicz zapowiedź 2.
Patryk Muszyński i Aleksandra Łyczak zapowiedź 1.
12.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzaliśmy:
w środę 27.05. śp. Józefa Szirera

VII NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24.05.2020

1.Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).
2.24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
3.Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
4.We wtorek (26.05) przypada Dzień Matki – dzisiaj w Modliszowie i w piątek w Dziećmorowicach będzie sprawowana Msza św. w intencji naszych mam.
5.W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
6.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ta uroczystość kończy okres Wielkanocy. W tym dniu przypada na naszą parafię Adoracja Wieczysta, którą rozpoczniemy o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończymy nabożeństwem majowym.
7.Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu oraz wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii za życzliwość i dobroć, również za wpłaty na nasze konto parafialne.
8.W sobotę 30.05. Mszą świętą o godzinie 18:00 w Parafii Świętych Aniołów Stróżów rozpoczną się nauki przedmałżeńskie.
9.Prośmy o Boże Miłosierdzie dla świata całego i ustanie tej pandemii koronowirusa z Wuhan. Codziennie w tej intencji koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i o 17:30 nabożeństwo majowe.
Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie. Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia w naszym kościele może uczestniczyć 25 osób w nabożeństwach.
10.W tym tygodniu patronujĄ nam: 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty. 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.
11.Zapowiedzi:
Marcin Jakub Nagumowicz i Aleksandra Borowiec zapowiedź 2. Sebastian Żukowski i Anna Maria Markiewicz zapowiedź 1.
12.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzaliśmy:
w czwartek 21.05. śp. Annę Stachurską
w piątek 22.05. śp. Jadwigę Kisiel
w sobotę 23.05. śp. Danutę Fidala

VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
17.05.2020 r.

1.Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności. Dzisiejsza niedziela jest to III niedziela miesiąca ofiary składane są przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii.
2.Dzisiejsza niedziela jest naszym dziękczynieniem za św. Jana Pawła II. Jutro przypada 100. rocznica urodzin naszego Wielkiego Polaka. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. I Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18.05. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”. Zachęcamy do oglądania.
3.18.05. o godzinie 18:00 w katedrze świdnickiej JE ks. bp Marek Mendyk będzie sprawował Eucharystię jako diecezjalne dziękczynienie za dar św. Jana Pawła II. W czwartek14 maja br. w Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy (ul. Kotlarska) o godzinie 18.30 JE ks. bp Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki, będzie sprawował Mszę Świętą z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (Msza św.  będzie transmitowana na kanale youtube: Paulini Świdnica).
4.W poniedziałek rozpoczynamy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
5.W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM: 21 V – św. Jan Nepomucen kapłan i męczennik jest patronem dobrej spowiedzi, spowiedników i penitentów.
6.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
7.Prośmy o Boże Miłosierdzie dla świata całego i ustanie tej pandemii koronowirusa z Wuhan. Codziennie w tej intencji koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i o 17:30 nabożeństwo majowe.
8.Dziękuję Panom Marianowi Stasiaczkowi, Tadeuszowi Oczkowiczowi oraz Pawłowi Figlakowi i Krzysztofowi Prask za życzliwość i pomoc okazaną w minionym tygodniu.
9.Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii za życzliwość i dobroć, również za wpłaty na konto parafialne.
10.Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
11.Zapowiedzi:
Marcin Jakub Nagumowicz i Aleksandra Borowiec zapowiedź 1.

V NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
10.05.2020 r.


1.Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
2.W środę, 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. W poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 17:30.
3.W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM: 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza. 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.
4.Prośmy o Boże Miłosierdzie dla świata całego i ustanie tej pandemii koronowirusa z Wuhan. Codziennie w tej intencji koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i o 17:30 nabożeństwo majowe.
5.Dziękuję Panom Henrykowi Wachowi, Konstantemu Ziemianinowi, Mirosławowi Cozac, Marianowi Stasiaczkowi, Tadeuszowi Oczkowiczowi oraz Pawłowi Figlakowi i Krzysztofowi Prask za życzliwość i pomoc okazaną w minionym tygodniu.
6.Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii za życzliwość i dobroć, również za wpłaty na konto parafialne.
7.Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
w środę 06.05. odprowadziliśmy śp. Dorotę Kucner
w środę 06.05. na cmentarzu na Podgórzu śp. Bolesława Dykiert
w piątek 08.05. śp. Leokadię Sodzawiczną

IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –
– NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1.Dzisiejsza niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło pracowników w Bożej winnicy. Módlmy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
2.Dzisiaj przypada rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
3.W środę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele.
4.Prośmy o Boże Miłosierdzie dla świata całego i ustanie tej pandemii koronowirusa z Wuhan oraz o deszcz. Codziennie w tej intencji koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i o 17:30 nabożeństwo majowe.
5.W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej diecezji. Prośmy Świętego Stanisława biskupa o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. W tym dniu przypada rocznica konsekracji Ks. Biskupa Adama Bałabucha. Otoczmy Ks. Biskupa naszymi modlitwami.
6.W tym tygodniu patronują nam:
6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski i diecezji Świdnickiej.
7.W związku z trwającą epidemią COVID-19, Porozumienie Organizacji Pro-obronnych pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej uruchomiło ogólnopolską akcję „ #SekcjaDezynfekcja”. Dziękuję Panom z jednostki 0101 Combat Alert za odkażenie i dezynfekcję naszej świątyni parafialnej.
8.„Podziel się swoim doświadczeniem! Poczuj się potrzebny” W środę 6 maja Pani Maria przybliży nam informacje o Fundacji św. Jerzego w Wałbrzychu skierowanej dla seniorów spotkanie na plebanii, po Koronce do Bożego Miłosierdzia od godziny 15:20 Pani Maria pomoże również rozliczyć PIT-y za rok 2019.
9.Dziękuję naszym Martom z Dziećmorowic za piękne przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.
10.Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i dobroć.
11.Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
12.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
w poniedziałek 27.04. odprowadziliśmy śp. Stefanię Ujma w sobotę 02.05. śp. Andrzeja Olejniczaka.

III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
26.04.2020 r.

1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszej świątyni może być w czasie sprawowania liturgii 19 osób. Nie rezygnujmy z eucharystii.
2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangelii.
3. W czwartek 23.04.2020 r. Ks. Biskup Marek Mendyk kanonicznie objął diecezję Świdnicką – otoczmy Księdza Biskupa naszymi modlitwami.
4. Prośmy o Boże Miłosierdzie dla świata całego i ustanie tej pandemii koronowirusa z Wuhan oraz o deszcz. Codziennie w tej intencji koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy do godziny 19:00.
5. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
6. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
7. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniamy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
9. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Przez przyczynę Matki Najświętszej wypraszajmy łaskę uzdrowienia dla całego świata.
10 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 9:00 i 18:00.
11 Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
12 W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. –
– Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
13 Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i dobroć. Dziękuję Panu Pawłowi Figlakowi i Piotrowi Zasadzie za okazaną pomoc.
14 W tym tygodniu patronują nam:
29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.
15 W czwartek 23.04. na cmentarzu w Świdnicy odprowadziliśmy śp. Walerię Końską.
oraz w Dziećmorowicach śp. Genowefę Weiss.

II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –
– NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
19.04.2020 r.

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony
był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Prośmy o Boże Miłosierdzie dla świata całego i ustanie tej pandemii koronowirusa z Wuhan. Codziennie w tej intencji koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy do godziny 19:00.
3. W czwartek, 23 kwietnia, przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary. W tym dniu nastąpi kanoniczne objęcie diecezji przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Marka Mendyka – otoczmy gorącą modlitwą
Ks. Biskupa Marka i odchodzącego w stan spoczynku Ks. Biskupa Ignacego.
4. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, przypada święto Świętego
Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Marka otoczmy dostojnego solenizanta naszymi modlitwami.
5. Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
6. Przyszła niedziela rozpocznie Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.
7. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i dobroć.
8. W piątek 17.04. na cmentarzu w Modliszowie odprowadziliśmy śp. Władysławę Fortuna.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
12.04.2020 R.

1. MIŁOŚĆ ostatecznie zwyciężyła śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Życzę wszystkim: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.
2. Jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszy Świętej przez całą oktawę Wielkanocy. W tym trudnym czasie pandemii koronowirusa uczestniczmy poprzez media.
3. Od Wielkiego Piątku do przyszłej niedzieli przeżywamy nowennę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku do piątku po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:00.
4. Dzisiaj Msza święta będzie sprawowana w Dziećmorowicach 7:00, 10:30 i 12:00
w Modliszowie o 9:00. Jutro w II dzień świąt według porządku niedzielnego.
5. Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
6. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora – Benedykta XVI. W naszych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II.
7. Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe i kwiaty, wyrażam wdzięczność za pomoc przy przygotowaniu naszej świątyni na te święta Paniom Bożenie, Edycie i Iwonie oraz Panom Henrykowi, Marianowi i Tadeuszowi.
8. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i dobroć. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie sprawowana Msza święta w sobotę o godzinie 9:00.
9.
Zostały zakończone prace przy wejściu na plebanię.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA
05.04.2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.
2. 31 marca Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem diecezji świdnickiej bpa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej. Jego zawołaniem są słowa: In Verbo Tuo, Domine (Na Twoje Słowo, Panie). Otoczmy Księdza Biskupa Marka naszymi modlitwami.
3. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, aby zawsze pragnęli bliskości z Chrystusem i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
4. W tym trudnym czasie pandemii koronowirusa rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne.
5. Codziennie o godzinie 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy świętej do godziny 19:00 w Wielki Piątek po liturgii do godziny 21:00 zaś w Wielką Sobotę od godziny 14:00 do 18:00. Zalecana jest ograniczona liczba uczestniczących w liturgii to znajdźmy czas na spotkanie w ciszy i sam na sam z Panem w Najświętszym Sakramencie.
6. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta – Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. W tym roku w związku z zaistniałą sytuacją Najświętszy Sakrament nie zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego – ciemnicą.
7. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Adoracja w tym dniu do godziny 21:00.
8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny nie będą błogosławione w tym roku.
9. W I dzień świąt Msza święta będzie sprawowana w Dziećmorowicach 7:00, 10:30 i 12:00
w Modliszowie o 9:00. W II dzień świąt według porządku niedzielnego.
10 W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.
11. Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
12. Trwają prace przy plebanii i kancelarii. Dziękuję Panu Władysławowi Haza za okazaną pomoc w minionym tygodniu. Można wspomóc te prace poprzez ofiary składane na konto parafialne.
13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony na kwiaty.
14. W środę 01.04. na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zbigniewa Moszoro .

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29.03.2020 r.

1. Od dzisiejszej – V niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału poprzez media w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
3. Od poniedziałku do soboty o godzinie 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i po Mszy świętej do godziny 19:00 zapraszamy na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie kapłan będzie obecny w konfesjonale.
4. Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnym i państwowym. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej oraz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i naszego Ks. Biskupa w tym roku nie będzie błogosławieństwa palm.
7. Droga Krzyżowa w naszej parafii: w piątek w Dziećmorowicach 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o 17:15.
8. Dziękujemy Martom za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.
9. Trwają prace przy plebanii i kancelarii. Dziękuję Panu Władysławowi Haza za okazaną pomoc w minionym tygodniu. Można wspomóc te prace poprzez ofiary składane na konto parafialne.
10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony na kwiaty.
11. W środę 25.03. na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zofię Olszewską .

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22.03.2020 r.

1. Dzisiejsza – czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych – niedziela Laetare, czyli niedziela radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wszystkie dzieła remontowe prowadzone w naszej parafii. Za każdy wyraz życzliwości składam Bóg zapłać.
3. W związku z zaistniałą sytuacją rekolekcje parafialne zostały przełożone. Od poniedziałku do soboty o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:00. W tym czasie kapłan będzie obecny w konfesjonale.
4. Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnych i państwowych. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie. Ofiary na tacę możemy składać do skarbon w świątyni.
5. Wielki Post to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego.
6. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
7. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msza Święta tego dnia w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 18:00. W tym dniu przypada 16. rocznica ustanowienia diecezji Świdnickiej i konsekracji Księdza Biskupa Ignacego Deca. Otoczmy modlitwą Kościół Świdnicki i Jego Pasterza.
8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.
9. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra.
10 Droga Krzyżowa w piątek w Dziećmorowicach 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o 17:15.
11 Dziękujemy Martom za piękne przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.
12 Trwają prace przy plebanii i kancelarii. Dziękuję Panom Marianowi Stasiaczkowi oraz Waldemarowi Maciągowi i Mirosławowi Cozac za okazaną pomoc w minionym tygodniu.

III Niedziela Wielkiego Postu
15.03.2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. W tym czasie doświadczenia módlmy się o łaskę powrotu do zdrowia dla zarażonych koronawirusem, dla zmarłych o radość wieczną.
2. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę miesiąca, naszą modlitwą i ofiarami wspieramy wszystkie dzieła remontowe prowadzone w naszej parafii. Ofiary możemy składać do koszyka na ławce lub do skarbony na kwiaty. Za każdy wyraz życzliwości składam Bóg zapłać.
3. W związku z zaistniałą sytuacją rekolekcje parafialne zostały przełożone. Od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00 -15:30 koronka do Bożego Miłosierdzia i od godziny 19:30 do 21:00 nasza świątynia będzie otwarta na indywidulną modlitwę. W tym czasie kapłan będzie obecny w konfesjonale.
4. Z wielką odpowiedzialnością za siebie i za innych podporządkujmy się poleceniom władz kościelnym i państwowym. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
5. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.
6. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
7. Droga Krzyżowa w naszej parafii: w środę o godzinie 15:00 w Domu Seniora, w piątek w Modliszowie o 16:00 w Dziećmorowicach 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o 17:15.
8. Dziękujemy Martom z Osiedla Górniczego za piękne przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę w tym tygodniu zapraszamy Marty z Rusinowej.
9. Trwają prace przy plebanii i kancelarii. Dziękuję Panu Marianowi Stasiaczkowi za okazaną pomoc w minionym tygodniu.
10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony na kwiaty.
11. „ Ukochałem Cię miłością odwieczną” (Jr. 31,3) – rekolekcje w naszej parafii zostają przełożone na późniejszy termin. Rekolekcje poprowadzi O. Michał Serwiński CMF.


Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31