VI NIEDZIELA ZWYKŁA
17.02.2019 r.

 

1.                    Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
2.                    W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.
3.                    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszego listu parafialnego.
4.                  Dziękuję Martom z Osiedla Górniczego za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu  zapraszam i proszę Marty z Rusinowej.
5.                    W piątek zapraszamy młodzież na Mszę świętą i spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania według ustalonego porządku.
6.                    W sobotę 23 lutego przypada 30. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszam na Mszę świętą o godzinie 11:00. Dziękczynieniu za dar kapłaństwa przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Bp. Ignacy Dec. Zaś w niedzielę(24.02.) Mszy świętej dziękczynnej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Adam Bałabuch.
7.                    W sobotę 23.02. od godziny 8:45 przymiarka strojów komunijnych w salce.
8.                    Nas Nasza parafia wraz z Urzędem Gminy w Walimiu przygotowujemy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Orzyszu od 1 do 13 lipca. Zapisy do 15 marca w zakrystii i kancelarii parafialnej.za parafia wraz z Urzędem Gminy w Walimiu przygotowujemy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Orzyszu od 1 do 13 lipca. Zapisy do 15 marca w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9.                    9 marca 2019 r.  Konferencja dla Kobiet: „Córka Króla” – Strzegomskie Centrum Kultury ul. Paderewskiego 36
Zapisy 609604257;  koszt 50 zł.
10.               

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,

·         23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

11.                W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w poniedziałek 11.02. śp. Zbigniewa Winiarskiego
w czwartek na cmentarzu przy ul. Moniuszki śp. Andrzeja Boguckiego z Domu Seniora.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

                  10.02.2019

1.                    Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
2.                    Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących będzie sprawowana o godz. 16:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
3.                    Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
4.                    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszego listu parafialnego.
5.                    Dziękuję Panom Konstantemu Ziemianinowi, Romanowie Lechowi, Henrykowi Wachowi, Wiesławowi Lechowi, Marianowi Stasiaczkowi, Zdzisławowi Dębickiemu oraz Piotrowi Polowi za pomoc w ostatnim czasie.
6.                  Dziękuję Martom z Dziećmorowic za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu  zapraszam i proszę Marty z Osiedla Górniczego.
7.                    Część okien w salce zostały w minionym tygodniu wymienione.
8.                    W piątek zapraszamy młodzież na Mszę świętą i spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania według ustalonego porządku.
9.                    W sobotę 23 lutego przypada 30. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszam na Mszę świętą w tym dniu o godzinie 11:00. Temu dziękczynieniu przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Bp. Ignacy Dec. Zaś w niedzielę Mszy świętej dziękczynnej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Adam Bałabuch.
10.                W sobotę 16 lutego o godzinie 19:00 na plebanię zapraszam Radę Parafialną.
11.                Nasza parafia wraz z Urzędem Gminy w Walimiu przygotowujemy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Orzyszu od 1 do 13 lipca. Zapisy do 15 marca w zakrystii i kancelarii parafialnej.
12.               

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

·         14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

13.                Zapowiedzi:
Krystian Ziemski i Pola Anna Włodarczyk zap. 3.
14.                W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
w środę 6.02. śp. Piotra Mazurek
w czwartek 07.02. śp. Teresę Grzebską

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

                  03.02.2019

1.                    Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na adorację w ciszy od godziny 17:00 do 18:00.
2.                    We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej pobłogosławimy chleb i wodę.
3.                    Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.
4.                    Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 12:00 zostaną poświęcone świece komunijne dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
5.                    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszego listu parafialnego.
6.                    W poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących będzie sprawowana o godz. 16:00.
7.                  Dziękuję jednemu Panu i za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu  zapraszam i proszę Marty z Dziećmorowic.
8.                    Zapraszam jutro na godzinę 15:00 aby rozebrać szopkę i choinki. 
9.                   

W tym tygodniu patronują nam:

·         5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,

·         6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

10.                Zapowiedzi:
1. Krystian Ziemski i Pola Anna Włodarczyk zap. 2.
11.                W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy
we wtorek 29.01. śp. Halinę Kulasik
w czwartek 31.01. śp. Cecylię Szydłowską

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA
27.01.2019

1.                    Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
2.                    Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
3.                    Dzisiaj (27.01.) zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12:00 rodziców i młodzież z klasy 3 gimnazjum, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
4.                    W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 12:00 zostaną poświęcone świece komunijne dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
5.                    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszego listu parafialnego.
6.                    Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
7.                    Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w czwartek (31.01.) od godziny 9:00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
8.                    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17:30 i Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 8:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 9:00 Msza święta i zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej do godz. 21:00 – do Apelu Jasnogórskiego.
9.                    W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta w naszej parafii w Dziećmorowicach o godz. 9:00 i 18:00 w Domu Seniora o godz. 11:00 w Modliszowie o 16:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych.
10.              Dziękujemy Martom z Rusinowej w tym tygodniu zapraszamy Marty z Julianowa. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę i za wszelkie dobro, składam z serca płynące Bóg zapłać.
11.                Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.
12.               

 W tym tygodniu patronują nam:

·         28. I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,

·         31. I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

·         2. II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

13.                Zapowiedzi:
1. Krystian Ziemski i Pola Anna Włodarczyk zap. 1.

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA
20.01.2019

1.                    Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Zapraszamy do udziału w wieczornym nabożeństwie o jedność chrześcijan sprawowanym w środę i piątek o godz. 17:30.
2.                    W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
3.                    Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę miesiąca, naszymi modlitwami i ofiarami na tacę wspieramy wszystkie dzieła podejmowane w naszej parafii. Za każdy wyraz życzliwości i dobroci składam z serca płynące Bóg zapłać.
4.                  W przyszłą niedzielę (27.01.) zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12:00 rodziców i młodzież z klasy 3 gimnazjum, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
5.                    W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 18:00
6.                    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszego listu parafialnego.
7.                   

W tym tygodniu patronują nam:

·        21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu, 

·        24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

·        25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

·        26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

8.                  Dziękujemy Martom z Osiedla Górniczego w tym tygodniu zapraszamy Marty z Rusinowej. Dziękuję za wszelkie dobro składam z serca płynące Bóg zapłać. Dziękujemy za odśnieżenie drogi, parkingu i chodnika do kościoła.
9.                    Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
10.                Wizyta duszpasterska – kolęda w tym tygodniu:
21.01.2019 r. poniedziałek ul. Strzegomska i Złota od godz. 15:30
22.01.2019 r. wtorek ul. Kłodzka od godz. 15:3023.01.2019 r. środa ul. Osiedle Górnicze  strona nieparzysta od 1 do 21od godz. 15:30
24.01.2019 r. czwartek ul. Osiedle Górnicze strona nieparzysta od 23 do końca od godz. 15:30
25.01.2019 r. piątek ul. Osiedle Górnicze strona parzysta od 2 do 20 od godz. 15:3026.01.2019 r. sobota ul. Osiedle Górnicze strona parzysta od 22 do końca od godz. 14:00
11.               

W ostatnim czasie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:

W piątek 18.01. śp. Henryka Roloff

 

Jesteśmy na Facebooku
Kalendarz
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728